„Napadli mého přítele, napadli ho nožem, má pobodaný obličej, tři stehy," vypráví mladá žena ve videu, které vzniklo před pardubickým nádražím, kde se v neděli dopoledne scházeli účastníci protestního pochodu. 

Více čtěte ZDE:

Před třetí hodinou průvod došel do Anenské ulice. Na místo, kde se v sobotu večer odehrála potyčka.
VIDEO: Romská demonstrace v Pardubicích. Protestní pochod prošel městem

„Napadli nás, přišli k nám na barák, že nás zabijou," popisuje žena. „Bojím se. Mám doma čtyři děti, je strach žít v této zemi," dodává.  

Vyjádření policie

Policie v neděli dopoledne potvrdila, že v sobotu krátce před devátou večer vyjíždělo hned několik policejních hlídek do Anenské ulice v Pardubicích, kde mělo docházet k potyčce několika osob. Po příjezdu policistů se na místě nacházelo asi 18 lidí, kteří se vzájemně fyzicky napadali.

„Policistům se podařilo vyhrocenou situaci po chvíli uklidnit a obě skupiny od sebe rozdělit. Jeden z účastníků při potyčce utrpěl poranění v obličeji, se kterým byl převezen do nemocnice na ošetření. Tři osoby policisté na místě zajistili a převezli na policejní služebnu," uvedla tisková mluvčí Policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

V neděli odpoledne policie zveřejnila výzvu. Hledá svědky sobotní události, kteří by mohli přispět k objasnění incidentu a mají informace nebo videozáznamy. Mohou se obrátit na linku 158. „Policisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví. Po zjištění všech okolností události a vyslechnutí svědků není vyloučeno, že se právní kvalifikace změní nebo rozšíří," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.