„Každý den jsem si říkala, kdy podnik vyjádří pietu obětem tím, že vyvěsí černou vlajku. Když se tak stále nestalo, zavolala jsem ve čtvrtek do Synthesie. Tam mi bylo řečeno, že k tragédii došlo v Explosii, tudíž je to na nich, kdy prapor vyvěsí,“ řekla včera našemu Deníku jedna z rozhořčených žen.

Ta poté zavolala i do Explosie. „Bylo mi sděleno, že pracovník, který to má na starosti, je momentálně mimo podnik… Byla jsem v šoku! Nikdo jiný neumí prapor vyvěsit?“ podělila se s námi o své negativní zkušenosti žena z Pardubic.

Ve čtvrtek večer však již černý prapor před společnou vrátnicí Synthesie a Explosie vlál. „Rozhodnutí o vyvěšení praporu bylo na firmě Explosia. Jednalo se o její zaměstnance,“ řekla Pardubickému deníku personální ředitelka Synthesie Jaroslava Doležalová. Podle ní chtěla společnost čekat do konce týdne, než dostane od policie oficiální stanovisko o obětech.

„Policie nám však ještě v pátek dopoledne nic neřekla, a tak jsou tito zaměstnanci stále ve statutu pohřešovaných,“ upřesnila Doležalová.
Černý prapor byl tedy prý před firmu umístěn zatím spíš jen jako vyjádření účasti na tragédii s rodinami „pohřešovaných“…