Hradní tour další ze svých zastávek vybudovala na zelené louce pod hradem Kunětická hora. Kamiony musejí na místo dovézt vše, co je na dvoudenní festival potřeba - včetně pódií, aparatury nebo vody. Každý litr vody, kterým si návštěvníci umyjí ruce tak musí na místo dovést cisterna. Hasiči pak zajišťují mimo jiné ochlazení v případě velkého horka.

„Jedná se o venkovní hudební festival se všemi plusy i s možným diskomfortem. Hraje se ale za každého počasí,“ potvrdil jeden z pořadatelů Michal Šesták

Pardubáci mohou navíc využít kyvadlovou dopravu, která bude jezdit z hlavního nádraží každých 15 minut, jedna jízda bude stát 50 korun.

Za parkování na pět set metrů vzdálené louce si řidiči musí připravit 250 korun.

Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře. Osmnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu láká na dvě velká pódia a největší české hvězdy. Areál pod Kuňkou rozezní Kabáti, No name, Wanastawi Vjeci, Anna K., Dymytry nebo MHudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře. Osmnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu láká na dvě velká pódia a největší české hvězdy. Areál pod Kuňkou rozezní Kabáti, No name, Wanastawi Vjeci, Anna K., Dymytry nebo MZdroj: Hrady.cz

Letos pořadatelé slibují nejnadupanější program v historii, festival se také vrátil ke dvěma pódiím. K dominantě Pardubicka tak přijedou zahrát hvězdy české scény, držitelé Slavíka i tradičně oblíbené Wanastowi Vjecy. Těm musí organizátoři zajistit snídani.

„Určitou specialitou jsou snídaně, které musíme zajistit pro kapely Kabát i Wanastowi Vjecy, které zvučí a zkoušejí brzy ráno. Nosíme jim croissanty,“ prozradila mluvčí festivalu Klára Bobková.

Pardubické letní kino Rebel. V Pardubicích byla posledním velkým trhákem světová předpremiéra filmu Brutální vedro.
Souboj letních kin: Pardubice mají vstup zdarma, Hradec láká na restauraci

V pátek se areál na pastvinách pod hradem Kunětická hora otevře v půl čtvrté odpoledne. V sobotu se areál otevře v půl jedenácté dopoledne a louky s výhledem na hrad rozezní Tomáš Klus, No name nebo Dymytry.

„Jsme šťastni, že se do blízkosti dominanty rovinatého Pardubického kraje, hradu Kunětická hora, vracíme se dvěma velkými pódii a s nejnadupanějším programem v historii festivalu, kterému vévodí stálice české hudební scény, kapely Kabát, Kryštof a Mirai,“ shodli se organizátoři festivalu Michal Šesták a Viktor Souček.

Pauza na jídlo

Novinkou je letos patnáctiminutová pauza mezi koncerty. Pořadatelé vyslyšeli prosby lidí a dopřejí jim přestácvku. Návštěvnici se tak budou moci mezi koncerty občerstvit a to u desítky stánků s pestrou nabídkou jídel a ochutnat různé druhy kuchyní. V nabídce bude od klasických langošů až po španělskou nebo třeba řeckou kuchyni, speciality z ryb, nebo jen drobné občerstvení. Vlastní jídlo musí návštěvníci nechat doma.

Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře. Osmnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu láká na dvě velká pódia a největší české hvězdy. Areál pod Kuňkou rozezní Kabáti, No name, Wanastawi Vjeci, Anna K., Dymytry nebo MHudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře. Osmnáctý ročník hudebně-kulturního festivalu láká na dvě velká pódia a největší české hvězdy. Areál pod Kuňkou rozezní Kabáti, No name, Wanastawi Vjeci, Anna K., Dymytry nebo MZdroj: Hrady.cz

Na dvoudenním hudebním festivalu ve stínu jedné z nejhezčích památek Pardubického kraje nebudou chybět vratné kelímky na pivo.

Milovníky vína pak potěší samostatný vinný stánek. Chybět nebude kavárna s pravou praženou sopečnou kávou z Ugandy Mountain Gorilla Coffee, jejímž nákupem lidé přispějí na záchranu horských goril. Stánek tu budu mít i Kofola, Semtex nebo Jack Daniels a Finlandia. Ve stáncích s pitím se budou podle organizátorů přijímat hotovost i karty, jídlo si ale návštěvníci koupí jen za hotové.

Tetování, copánky i karneval

Ve areálu u hradu Kunětická hora budou návštěvníci také moci relaxovat sportem na basketovém hřišti, nechat si naplést copánky nebo si udělat dočasné tetování, soutěžit o nejlepší fotku nebo si užít hradní karneval. Každý, kdo přijde v masce, dostane dárek. V ceně sobotního lístku na festival je tradičně i vstup na hrad zdarma.

Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na dvou pódiích na Kunětické hoře s kapelami Kabát, Kryštof a Mirai
Pod Kunětickou horu opět míří hvězdy. Přijedou Kabáti, Mirai, Kryštof i Dymytry

Již 18. ročník festivalu Hrady CZ letos posouvá laťku i v komfortu ubytování. Návštěvníci festivalu mohou za úplatu opět využít VIP kemp PLUS v takzvané „hotelové“ kvalitě v ceně s postaveným stanem, karimatkami a spacáky připravenými na okamžité přespání, nově lze však nocovat i ve dvouložnicových stanech pro čtyři osoby.

„Samozřejmostí zůstávají placené VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, festival nabídne i úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Chybět nebudou wi-fi zóny v areálu festivalu,“ doplnila Bobková.

Lístky jsou podle organizátorů stále k dispozici. Na místě bude vstupné stát 1100 korun na pátek, 1200 korun na sobotu a permanentka 1900 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory.

Program festivaluPátek

O2 Stage

16:00 - 16:45 Sofian Medjmedj
18:15 - 19:15 Majk Spirit
20:15 - 21:15 Gaia Mesiah
23:15 - 00:30 Anna K.

Kooperativa Zelená stage

17:00 - 18:00 Michal Hrůza
19:30 - 20:00 vyhlášení nejhezčích karnevalových masek
21:30 - 23:00 Kryštof

Sobota - 10:30 vstup do areálu

Kooperativa Zelená stage

11:00 - 11:45 Pam Rabbit
13:15 – 14:15 Kurtizány z 25. avenue
15:45 - 16:45 Cocotte Minute
18:15 - 19:15 Dymytry
20:45 - 21:45 Mirai

O2 Stage
12:00 - 13:00 Tomáš Klus
14:30 - 15:30 No Name
17:00 - 18:00 Skyline
19:30 - 20:30 Wanastowi Vjecy
22:00 – 23:20 Kabát

DALŠÍ TERMÍNY A MÍSTA: 28. - 29. 7. Švihov, 4. - 5. 8. Rožmberk nad Vltavou, 11. - 12. 8. Veveří, 18. - 19. 8. Hradec nad Moravicí, 25. - 26. 8. Bouzov, 1. – 2. 9. Bezděz