Pořadatelé lákají na hudební taháky, mezi které patří pardubická Dukla Vozovna, písničkář a držitel ceny Anděl Thom Artway nebo hudební průkopníci z elektro-hiphopového dua Mutanti hledaj východisko.

Letní prázdniny zakončí multižánrový festival Karel. Jeho čtvrtý ročník se koná tento víkend v areálu letní restaurace Machač nedaleko Čeperky, napůl cesty mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.Letní prázdniny zakončí multižánrový festival Karel. Jeho čtvrtý ročník se koná tento víkend v areálu letní restaurace Machač nedaleko Čeperky, napůl cesty mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.Zdroj: Deník/Nikola Remešová

„Snažili jsme se letos návštěvníkům připravit co nejrozmanitější nabídku hudebních žánrů. Kromě celkem známých umělců jsme poskytli prostor i místním kapelám, díky kterým mají možnost účastníci festivalu slyšet i velmi originální hudebníky z východních Čech,” vysvětluje jeden z pořadatelů festivalu Karel Vilém Vinopal.

Festival Karel
Vstupenky je možné zakoupit za výhodnější cenu v předprodeji na webu akce www.kdejekarel.cz nebo pak přímo na místě. Děti do 12 let vstupné neplatí. Festival je pořádán za přispění Pardubického kraje

Festival Karel nabízí kromě hudby také divadelní představení, kolotoče a houpačky pro děti anebo výstavu fotografií studentů Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč, které pedagogicky vede známý pardubický fotograf Radek Kalhous. Bonusem je i příjemný areál, v němž se festival koná.

„Málokterý hudební festival se může pochlubit tím, že v jeho areálu je i písák, ve kterém se hudbychtiví lidé mohou kdykoli svlažit – a Karel mezi ně patří. Nemusíte se bát ani stravy – restaurace přímo v areálu výborně vaří,“ prozradil Vinopal.

Akce začíná v pátek 26. srpna v 16:00 a končí v sobotu 27. srpna po půlnoci. V areálu festivalu je možné bezplatně stanovat i parkovat.