„Projekty jsou připravené, zbývá vysoutěžit dodavatele obou staveb, které na sebe navazují. Zateplování by mělo probíhat letos od června do srpna a modernizace společenské části od 1. července do konce února příštího roku,“ řekl náměstek hejtmana Roman Línek.

Rekonstrukce má vést ke zlepšení akustických vlastností sálů, které budou vybaveny novou audiovizuální technikou. Nově pojatá společenská promenáda v prosklené chodbě s posezením a mobilním pultem nabídne výhled na zámek. Oprava čeká také toalety a zázemí sálů. Dojít má i k energeticky úsporným opatřením, repasi stávajících vzduchotechnických zařízení, přičemž má být zachován výtvarný výraz exteriéru budovy.

Komorní filharmonie se kvůli rekonstrukci bude muset přesunout na univerzitu. „Výběr náhradních prostor pro nás nebyl vůbec snadný, jelikož v Pardubicích není mnoho míst, která by odpovídala potřebám orchestru, ať z hlediska akustických kvalit, či kapacity. Nakonec jsme se domluvili s vedením pardubické univerzity na pronájmu Auly Arnošta z Pardubic, která pojme až 400 posluchačů. popsala ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová.

Méně koncertů

Filharmonie místo tradičních třech abonentských koncertů měsíčně bude moci odehrát každý měsíc jen jeden koncert pro veřejnost, vstupenky budou v prodeji samostatně, ne jako dosavadní předplatné. Do Domu hudby by se filharmonici podle plánu měli vrátit v březnu příštího roku.

V následujících letech by měla navázat třetí etapa modernizace, která se bude týkat školských prostor Konzervatoře Pardubice a základní umělecké školy. Přilehlé venkovní prostory upraví město Pardubice.

Akce Jehla, sběr použitých injekčních stříkaček, není pro strážníky Městské policie Pardubice akce jen na tento jeden den. Infekční odpad sbírají skutečně každý den. Od začátku roku nasbírali. 91 nálezů.
Injekční stříkačky hledali i v pískovištích