Finále mezi Pardubicemi a brněnskou Kometou nenechalo chladným ani samotného prezidenta republiky Václava Klause. Sérii navíc hlava státu nesledovala pouze po očku na internetu či následně z médií, ale rovnou v přímém přenosu! „Vím s jistotou o tom, že pan prezident jeden z finálových zápasů určitě sledoval v televizi,“ reagoval na přímý dotaz Pardubického deníku mluvčí prezidenta Radim Ochvat.

Komu však první muž České republiky fandil, to se nám zjistit nepodařilo. „Na tento dotaz odpověď neznám,“ dodal mluvčí Václava Klause.
Pokud by v šestém utkání Kometa zvítězila a celá hokejová show by se tak k poslednímu a definitivně rozhodujícímu mači přesunula do Pardubic, věděli jsme s předstihem, že prezident by u toho s jistotou chyběl.  „Pan prezident má dost plný program. Netuším, na kolik utkání se bude finálový duel hrát, ale například o víkendu je pan prezident na pracovní cestě v Maroku. Jeho účast přímo na utkání tak šlo téměř vyloučit,“ řekl našemu Deníku v průběhu finálové série mluvčí prezidenta Radim Ochvat.

Na Hrad nepůjdou

Přijetí na Pražském hradě, tak jak to bývá běžné například ve Spojených státech, kde americký prezident přijímá vítěze sportovních profesionálních soutěží v Bílém domě, se však pardubičtí hokejisté nedočkají. „V České republice bývá protokolárním zvykem, že hlava státu přijímá na Hradě naše úspěšné české reprezentanty, medailisty z mistrovství světa či olympijských her,“ uvedl Radim Ochvat, a tím vlastně návštěvu nových hokejových mistrů u prezidenta vyloučil.