Nejen losangelská hala Staples Center je známá tím, že na zápasech hokejistů Kings je možné v hledišti vidět všechny možné i nemožné herce a zpěváky.

S trochou nadsázky je na tom stejně v těchto dnech s návštěvností celebrit i pardubická ČEZ Arena. První dva finálové zápasy mezi domácími hokejisty a brněnskou Kometou si totiž nenechaly ujít ani známé tváře z tuzemských televizních obrazovek či sportovních kolbišť.
„Běžný“ fanoušek tak mohl při úvodních duelech hokejového finále narazit kromě předem avizovaných herců Miroslava Donutila či Jiřího Bartošky na mnoho dalších osobností.

Tradičními návštěvníky a velkými fanoušky pardubických hokejistů, kteří pochopitelně nemohli chybět ani na finále, byli i plochodrážníci Lukáš a Aleš Drymlovi.

„Na hokej chodím celou sezonu, většinou s celou rodinou. Pokud mám čas, tak se snažím být přímo na stadionu, případně si zápas pustím na internetu. Každopádně, když nemám nějaké utkání Pardubic možnost vidět, tak pak hned pátrám po výsledku,“ uvedl Lukáš Dryml.
„Teď pojedu zase na závody do ciziny, takže asi neuvidím všechny finálové zápasy. Co se týče finálového soupeře, tak jsem v Kometu Brno doufal. Oni jsou sice papírově slabší, ale zase vyřadili první i druhý tým extraligy, což ukazuje, co všechno je nyní ve sportu možné,“ zhodnotil finálového soupeře úspěšný český plochodrážník.Dominik Hašek v TV studiu České televize

Velkou pozornost, nejen médií, ale i fanoušků, vzbudil Dominik Hašek. Svého času nejlepší hokejový brankář planety přišel fandit „svým“ Pardubicím. Stihl však mimo to i televizní rozhovor v improvizovaném studiu.

Komu fandí Ozzák?

Příjemný šok museli při druhém utkání zažít i ti fanoušci, kteří na chodbě pardubické haly neformálně potkali jednoho z nejpopulárnějších bavičů v republice – herce Martina Dejdara. Na představitele populárního televizního Ozzáka či anglického válečného pilota Maděry bylo možné narazit také v restauraci Hattrick. Jelikož je znám jeho vztah k Pardubicím, nelze pochybovat o tom, komu při finále fandí.

Naopak velký a stálý fanoušek Pardubic –  herec Josef  Pejchal – si nechal první dva finálové mače v ČEZ Areně ujít. „Na hokeji jsem nebyl. Využil jsem krátkého volna a odjel do Krkonoš.  Oba finálové zápasy jsem ale bedlivě sledoval v televizi. Byly hodně vyrovnané a plné zvratů, a proto si netroufám tipovat vítěze. Titul ale pochopitelně přeji pardubickým hokejistům! Na páté utkání už bych neměl v ČEZ Areně chybět,“ svěřil se našemu Deníku pardubický herec a představitel doktora Suka v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě.  

Jan Šafář, Lukáš Dubský