Poslední dny svého pobytu v Thajsku trávily finalistky České Miss, mezi kterými je i studentka 4. ročníku Anglického gymnázia v Pardubicích a externí spolupracovnice Pardubického deníku Linda Bartošová, v hlavním městě Bangkoku.

Toto moderní velkoměsto s rušnými ulicemi skrývá spoustu nádherných historických památek. Dívky společně navštívily ty nejvýznamnější, například nejstarší chrámový komplex v Bangkoku Wat Pho ze 16. století s Chrámem odpočívajícího Buddhy, jehož zlatá ležící postava nepřestává fascinovat miliony turistů z celého světa. Uvnitř chrámu je po obvodu 108 misek, kam lidé vhazují mince pro štěstí. Finalistky soutěže krásy neodolaly a vyzkoušely si to také.

Rozlehlý komplex Královského paláce

„Všechny ohromil také rozlehlý komplex Královského paláce, kde až do roku 1946 žila královská rodina a zahrnuje desítky budov spolu s nejvýznamnějším palácem Smaragdového Buddhy,“ konstatovala za pořadatele České Miss Petra Wagnerová.

„V Thajsku je naprosto odlišná kultura a mentalita. Setkaly jsme se zde jen s tím nejvřelejším přivítáním, na což v Česku nejsem tolik zvyklá. Thajci jsou neuvěřitelně milí a přátelští lidé. Očekávání jsem měla veliká, Thajsko byl můj velký cestovatelský sen a zatím mne tato rozmanitá země ani v nejmenším nezklamala. Nejvíce se mi líbil ostrov Phi Phi, kde jsme natáčely beauty shoty pro finálový večer, a také ostrovy Jamese Bonda, a to především pro úžasnou a autentickou přírodu a scenérii,“ popsala nám své zážitky Linda Bartošová.

„Program je neuvěřitelně nabitý a dny se mi slévají v jeden veliký zážitek. Běžně se vstává okolo páté hodiny ranní, poté následuje snídaně a odjezd buď na natáčení, focení, nebo výlety. Je to velmi náročné, ale i přesto se snažím zachovat si energii a vytěžit z tohoto pobytu maximum. Atmosféra mi připomíná spíše letní tábor, než soustředění Miss. Nikdo tu neválčí, netaktizuje a máme super partu,“ prozradila našemu Deníku finalistka České Miss.

„Na finálový večer se prozatím netrénuje, to nás čeká až na soustředění, které se uskuteční v Praze těsně před finále. Soustředění jsem si užila na maximum. Nejvíc mě asi fascinuje thajská kuchyně, zdejší kari, nudle i tradiční thajskou polévku tom yum jsem si jednoduše zamilovala,“ doplnila.

Finalistky České Miss 2012 si nenechaly ujít ani proslulý floating market největší plovoucí trh na kanálu řeky Chao Phraya v Bangkoku. Proplouvaly s gondolami mezi nepřeberným množstvím stánků s čerstvým ovocem, zeleninou či rukodělnými výrobky.

„Pro mě byla návštěva plovoucího trhu velkým dobrodružstvím, na které nezapomenu. Ta zvláštní směsice vůní a zvuků mě nepřestává fascinovat,“ svěřila se Linda Bartošová.

Skvělá zkušenost a cesta k zviditelnění

A co pro studentku pardubického Anglického gymnázia znamená to, že se dostala do finále České Miss? „Hlavně to, že se trochu otrkám, naučím se komunikovat s médii a především doufám, že se i maličko zviditelním a udělám tak malý krůček ke své vysněné kariéře,“ řekla Linda Bartošová.

O tom, která ze čtrnácti finalistek soutěž krásy vyhraje, se rozhodne při slavnostním finálovém večeru, jenž se bude konat 31. března.

Linda Bartošová se bude o titul České Miss ucházet s číslem třináct.