V Pardubickém kraji zaniknou tato územní pracoviště:

Územní pracoviště v Hlinsku 
Územní pracoviště v Holicích  
Územní pracoviště v Litomyšli  
Územní pracoviště v Moravské Třebové  
Územní pracoviště v Přelouči

Po pobočkách České pošty přišly na řadu i finanční úřady. Vláda jich zruší třetinu, celkem 77 z dvou set. Uvedlo to Fiannční zpráva v tiskové zprávě.

"Zrušena budou zejména pracoviště, jejichž služby jsou ze strany veřejnosti podle provedené analýzy nejméně využívány nebo v praxi zajišťují především služby podatelny. V současné době již 56 těchto pracovišť funguje v omezeném režimu dva dny v týdnu se dvěma zaměstnanci, kteří na dané místo dojíždějí ze svých stálých pracovišť (tzv. „2+2“). Analýza ukázala, že daňoví poplatníci už nyní služby těchto pracovišť příliš nevyužívají a prakticky je nenavštěvují," uvedla Hana Barákovátisková mluvčí a ředitelka Odboru komunikace Generálního finančního ředitelství.

Pobočka pošty pod svitavským náměstím se v červnu uzavře.
Města a hejtman se bouří. Hlavní otázka ale zůstala: Potřebujeme Českou poštu?

O vyhledávané klíčové služby finančních úřadů občané po zrušení vybraných územních pracovišť ale nepřijdou. V době podávání daňových přiznání (tj. v lednu a v březnu) plánuje finanční správa rozšířený rozsah výjezdů do příslušných obcí. Posilovat se bude i možnost telefonických konzultací.

„Vláda slíbila, že bude šetřit všude tam, kde je to možné, tedy především ve výdajích do nabobtnalé státní správy. Od mého příchodu na ministerstvo financí jsme v celém resortu zrušili téměř 1 000 míst, především z důvodu rušení agend primárně v rámci Finanční správy. Letos pokračujeme snížením územních pracovišť finančních úřadů. Cílem je větší efektivita Finanční správy a samozřejmě i úspory pro stát v příštích třech letech ve výši až 150 milionů korun – to vše při zachování kvality a dostupnosti služeb finančních úřadů pro občany a firmy,“ řekl ministr financí Zbyněk Stanjura.