„Je jasné, že není možné vytvořit univerzální a vždy aplikovatelný rukovodič, ale je nutné nastavit základní pravidla pro informovanost o výskytu a také metodiku týkající se nastavování karantény u zaměstnanců,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ředitel Krajské hygienické stanice Pardubického kraje Antonín Vykydal informoval na čtvrtečním semináři zaměstnavatele o aktuální situaci v regionu.

Meteory Lyridy ze souhvězdí Lyry
NASA ocenila pardubického astrofotografa

„K dnešnímu dni bylo na území Pardubického kraje evidováno 330 pozitivních případů, z toho 290 je uzdravených a osm zemřelých. Nyní evidujeme přibližně dva až tři pozitivní případy za den,“ řekl Vykydal. Ten také zaměstnavatele seznámil s postupem v případě pozitivního nálezu ve firmách včetně umisťování pracovníků do karantény a plánování testování.

V rámci setkání prezentovala svůj epidemiologický plán a preventivní opatření společnost IVECO z Vysokého Mýta. Generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald nabídl zaměstnavatelům možnosti PCR testů v rámci rozšíření kapacit odběrových laboratoří, a to i mimo stávající pracovní dobu.