Město Pardubice mu proto poskytne půjčku ve výši deset milionů korun. Do potíží se RFP dostal kvůli dluhům, které u něj má hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
„Město musí situaci jako akcionář RFP řešit. Samozřejmě se lze ptát, zda se to nemělo řešit dříve, ale my jsme se o celé situaci dozvěděli až poté, co na ni upozornil náměstek František Brendl," nechala se slyšet primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Běžná půjčka

Město poskytne RFP běžnou komerční půjčku s úrokem tři procenta. „Fond je v druhotné platební neschopnosti vůči společnosti Metrostav, které nemůže doplatit opravu Machoňovy pasáže. Počítáme s tím, že úrok zaplatí hokejový klub," podotkla Štěpánka Fraňková.

Na zasedání pardubických zastupitelů se přetřásala i otázka bezdlužnosti pardubických hokejistů.
„Kdo má domluvený splátkový kalendář, tak není považován za dlužníka a může tedy přijímat od města dotace. Dlužník by byl v případě, že by měl vystavené faktury po datu splatnosti," vysvětlil náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek, který je zodpovědný za finance města.

Čekají na dotace

Hokejový klub má v současnosti vůči RFP dluh ve výši 16,8 milionu korun. Do jednání zastupitelstva si představitelé klubu museli dohodnout splátkový kalendář.
„Naše závazky vůči Rozvojovému fondu Pardubice jsou z velké části vázány na nárokové dotační tituly, které klubu doposud nebyly přiznány. Na splnění podmínek pro získání dotace intenzivně pracujeme. Potvrzuji, že klub je nadále ekonomicky stabilní obchodní společností. Věřím v co nejrychlejší vyřešení situace," uvedl v prohlášení generální manažer hokejového klubu Ondřej Šebek.

„Ondřej Šebek nás ujistil, že klub staví svůj ekonomický plán tak, aby do dvou let splatil dluhy vůči městským společnostem," podotkl náměstek primátorky Michal Koláček.