Čokoládový festival

Od pátku 22. září do neděle 24. září se na Výstavišti Ideon v Pardubicích konal již čtvrtý ročník Čokoládového festivalu. K vidění jsou čokoládové speciality z celého světa. Lidé mohli obdivovat čokoládové skvosty různých tvarů i chutí. Daly se tak najít pralinky s chutí rozmarýnu, maracuji, s pepřem a mnohého dalšího. Nechybí ani ochutnávka netradičních marmelád, cukrové vaty či křupavých červíků.

Zdroj: Michal Žampach

Burger Street Festival

Na klasiku i speciality zval putovní Burger Street Festival, který se usídlil před obchodním domem Palác Pardubice v centru města. Na akci dorazili burgermakeři z celé České republiky. Vedle oblíbené kombinace hovězího masa, cheddaru a křupavé slaniny mohli ti odvážnější vyzkoušet třeba pštrosí nebo bizoní burger, případně se zakousnout do žemlí všemožných barev.

Zdroj: Michal Žampach

Pernštejnské hodování

Kuchaři zaplnili také velké nádvoří zámku v Pardubicích. Food festival Perštejnské hodování přivezl jak moderní trendy gastronomie, tak jídla, na kterých si před staletími pochutnávali šlechtici. Prodejci nabízeli smaženou, pečenou, sladkou i vegetariánskou kuchyni. Na své si tu přišli především milovníci masa, sladkých dezertů, ale i ti co chtěli ochutnat dobré pití. Lidé tak vybírali například z bramborových placek na peci, grilovaného masa, opečených klobás, hamburgerů, smažených bramborových lupínků, vařeného jídla, ochucených palačinek, čokolád, medoviny či několika druhů vín a piva.

Zdroj: Michal Žampach