"Proti sobě stojí názory, zda tam fotbalový stadion má stát či ne. Osobně jsem spíše pro jeho zachování a předpokládám, že toto využití areálu zůstane," uvedl Deml.

Druholigový fotbal se z Pardubic přesunul zhruba před rokem do Sokolova, opotřebovaný areál využívá jen mládež a hráči nižších soutěží. Stadion s lukrativními pozemky patří městu. Podle Demla radnice na jeho opravy a rozvoj nemá peníze, jedná proto s investory a čeká, s jakými návrhy přijdou. V úvahu připadají různé formy spolupráce, od založení společného podniku s městem až po ryze privátní projekt s následným odkupem pozemků. "Budeme od investorů požadovat, aby nám předložili své záměry ve více alternativách, a to jak v otázce vlastnictví, tak v otázce využití. Bude také nutné posoudit urbanistické a architektonické řešení, neboť stadion leží v blízkosti pardubického zámku," uvedl Deml.

Soukromé firmy mohou při využití areálu kombinovat sportovní i komerční aktivity, případně do lokality navrhnout bytové využití. Podle Demla je také možnost, že by v místě mohla vzniknout další ledová plocha, která by odlehčila ČEZ Aréně a sloužila by pro bruslení veřejnosti a tréninky.

Již minulý rok předložila magistrátu své záměry brněnská firma Hippoinvest Group. Navrhovala, že zchátralý stadion přemění na moderní fotbalový stánek, navíc chtěla v lokalitě postavit nájemní dům. Počítala i s dostavbou basketbalové haly u Tyršových sadů a s nákupním centrem podél jedné z tribun stadionu. Radnice od té doby k žádnému rozhodnutí nedospěla.