Alešovi Trojanovi, který se roky bil z pozice fandy za udržení vrcholového fotbalu v Pardubicích, vadí, že zatímco všechny jiné možné sporty mají od města podporu, fotbal je popelkou. „Mnohaletým, účelovým a cíleným zanedbáváním povinností údržby letního fotbalového stadionu, jakožto majetku města a jeho občanů, naplnili znaky skutkové podstaty dvou trestných činů,“ říká Aleš Trojan. „Zneužití pravomoci veřejného činitele a porušování povinností při správě cizího majetku.“
Tím, že město podle Trojana do Letního stadionu neinvestovalo, aby sportoviště splnilo podmínky fotbalového svazu, musel se majitel druholigového klubu přesunout jinam a licenci prodal. „Tímto aktem ze strany magistrátu, úmyslnou nečinností, nevstřícností, byli výrazně poškozeni a zrazeni pardubičtí občané,“ píše Aleš Trojan v dopise adresovaném Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně.
Zmizí fotbalový stadion?
Jak bude vypadat Letní stadion v Pardubicích v budoucnu, je řadu let ve hvězdách. Město stále nemá zcela jasno, jak tento cenný prostor v centru využít.
Protože radnice v tuto chvíli nemá dostatek prostředků na jeho proměnu, případná investice by byla na bedrech soukromého kapitálu.
Není přitom vyloučeno, že fotbalové hřiště, kde se ještě donedávna hrál druholigový fotbal, o zelený pažit přijde.
Podle primátora Jaroslava Demla může nastat situace, že se na Letním stadionu, odkud již zmizel cyklistický ovál, fotbal do budoucna již hrát nebude.
"Proti sobě stojí názory, zda tam má stát fotbalový stadion, či ne. Osobně jsme spíše pro jeho zachování a předpokládám, že toto využití areálu zůstane,“ uvedl před nedávnem primátor.
O lokalitu v minulém roce projevila zájem brněnská firma Hippoinvest Group, která chtěla stadion zachovat a k němu přistavět bytové domy a komerční prostory. Jednání ale nikam nepokročila.