„Řada lidí pohybujících se kolem pardubického fotbalu neustále obviňuje město z toho, že na rozdíl od jiných sportů tu nemá patřičnou podporu. Nikdo ale nemluví o tom, jaké dluhy zde jeho představitelé v minulosti nadělali,“ řekla Deníku náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

Dluh měli i za byty

„Druholigový klub FK AS Pardubice vedený Jiřím Rývou, který pak prodal licenci do Sokolova, tu zanechal dluh v celkové výši zhruba tří milionů korun, a to ze sportovní činnosti v Ohrazenicích i nájemného v městských bytech, které klub užíval,“ sdělila náměstkyně primátora.

„Zajímavé je to, že i současný manažer klubu FK Slovan Pardubice Zdeněk Nevečeřal podal v březnu roku 2008 žádost o změnu sportovního areálu na sídlištní a nízkopodlažní bydlení. V červenci roku 2009 tuto žádost stáhl,“ podotkla Štěpánka Fraňková.

„S paní náměstkyní jsem nedávno jednal, mohla se mě klidně zeptat, jak to tehdy bylo. Uvažovali jsme o tom, že bychom vytvořili fotbalový stadion, jehož součástí by byly i byty. Určitě to nebylo tak, že bychom je postavili místo sportovního areálu. Naopak jsme chtěli, aby příjmy z bytů putovaly na vybudování nové tribuny,“ reagoval Zdeněk Nevečeřal, který prý nevěří tomu, že by město opravilo Letní stadion pro potřeby pardubického fotbalu.

„Nedivím to jako reálnou možnost. Na městě dnes není nikdo, kdo by fotbalu fandil. Kdyby tomu tak bylo, tak už by se na tento projekt dávno sehnali peníze. Není na to politická vůle. Jsem přesvědčen o tom, že žádný důstojný fotbalový stadion v dohledné době v Pardubicích nebude,“ pravil Zdeněk Nevečeřal.

„Současný šéf krajského fotbalového svazu Vladimír Janata se mnou nikdy v životě nejednal. Nevím, jestli je to moje chyba, že jsem se sama nezajímala o krajskou fotbalovou koncepci,“ pokračovala náměstkyně primátora.

Splátkový kalendář

„Jediným partnerem pro mě momentálně je předseda představenstva klubu FK Pardubice Vladimír Pitter, u něhož to, co řekne, platí. Jeho společnost také převzala dluhy, které tu zbyly hned po několika fotbalových organizacích. Má na ně splátkový kalendář. Přijde mi nespravedlivé, když někdo platí dluhy, které nezpůsobil. Proto nyní jednáme o prominutí části dluhu,“ dodala Štěpánka Fraňková.