Pardubická Porter Arena zažije po koncertech zahraničních i domácích hudebníků akci poněkud jiného ražení. V areálu bývalého lihovaru se bude fandit českým fotbalistům na Mistrovství Evropy ve Francii.

Ve dnech zápasů českého mužstva na Euru se totiž venkovní scéna naproti vlakovému nádraží promění ve fanzónu.

KAPELY I ROCKOTÉKA

Fanzóna je na programu Porter Areny zatím tři dny – 13., 17. a 22. června, kdy hraje česká reprezentace zápasy v základní skupině. Ani pokud čeští fotbalisté skončí už v základní skupině, není vyloučena možnost pokračování. „Zatím jsme o tom neuvažovali, ale rozhodně přenos kupříkladu finálového zápasu Eura nevylučuji. Uvidíme, jaký bude zájem lidí," řekl Deníku provozovatel Porter Areny Miroslav Hebký.

Program fanzóny zpestří vystoupení kapel, například Hand Grenade nebo ZZ Top revival. Tancechtivé pak potěší určitě přítomnost dýdžeje. Večírek po zápase pak bude pokračovat rockotékou v Hobé Music Hall. Porter Arenu navštíví pardubičtí fotbalisté, kteří se budou fanouškům podepisovat. Bude se také soutěžit o zajímavé ceny, hlavní cenou je podepsaný dres české reprezentační jedenáctky.

„V Porter Areně jsou dva bazénky, do nichž si člověk může sednout a z vody sledovat zápasy na obrazovce," láká vodomilné fanoušky Hebký. Přidává také důvod, proč se rozhodl tuto akci uskutečnit. „Jsem velkým fotbalovým fanouškem, od roku 1990 jsem nechyběl na žádném Euru. Letos jsem se rozhodl do Francie nejet, přiznávám se, že se obávám teroristických útoků. Tak jsem si řekl, že si zafandíme u nás doma. Bude to i pro všechny ostatní fanoušky, což je skvělé. Je to kousek od vlakového i autobusového nádraží, takže doufám, že přijedou i fanoušci z okolí," uvádí autor nápadu.

Podle Hebkého je skoro jisté, že fanzóna není naposledy, znovu se chystá například při příležitosti mistrovství světa v hokeji.

NOVĚ I NA ZRCADLE

Fotbal se stane netradičně i součástí městských slavností Zrcadlo umění.

V pátek 17. června se na pódiu na Masarykově náměstí objeví kapely Sto zvířat, Sabrage a Pirate Swing Band. Od 18 hodin pak budou lidé na náměstí moci sledovat české fotbalisty v přímém přenosu na velkoplošné obrazovce.