Přátelé, vstup na stavbu je přísně zakázán! Shodou náhod a díky výslovnému povolení od zástupců vedení projektu stavby jsem dostal šanci nahlédnout do rodící se fotbalové arény, která bude bezesporu chloubou nejen Hradce Králové.

Dne 5. 8. 2023 by se v prostorách fotbalové arény v Hradci Králové měl uskutečnit první prvoligový fotbalový zápas novodobé historie. Při pohledu na uzavřené tribuny i zelenající se trávník musí plesat srdce každého fotbalového fandy, ať fandí třeba TJ Sokol Roveň, SK Slavii Praha či týmu ze svého rodného města, FK Pardubice.

Zde jsou fotografie nového fotbalového stadionu v Pardubicích před jeho otevřením. První zápas se hrál 4. února - domácí FK Pardubice s SK Slavia Praha. Fotografie ze zápasu ZDE:

Letní stadion v Pardubicích.
Dlouho očekávaný stadion otevře utkání se Slavií. Co se povedlo a co fandům vadí

Diváků by se mělo vejít zhruba dvakrát tolik než v Pardubicích, parkovací plochy kolem se jeví kapacitně nadstandartní, takže těšme se, že se na takovém stadionu bude hrát špičkový ligový fotbal, a že při tom bude i odchovanec SK Holice s úzkým vztahem k obci Dolní Roveň, resp. k její nedílné části, kterou tvoří Litětiny, hráč Daniel Horák (nar. 2000), který je posilou Votroků z týmu AC Sparta Praha.

Když už jsem na stadionu byl, pár obrázků jsem tam pořídil. I pro vás. Takže můžete porovnat, kdo bude mít stadion lepší, zda Hradec nebo Pardubice.

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň