Kvůli časovému posunu, který činí čtyři hodiny, jsou zápasy fotbalového šampionátu od šesti a devíti hodin večer, jeden zápas pak vždy začíná od půlnoci. Jak jsou na nápor fanoušků dychtících po míčových kouzelnících připraveni v pardubických sportbarech?

Dva zápasy denně

„Hosté mají o sledování fotbalu zájem, míváme na zápasy plno. Samozřejmě, že počet diváků se odvíjí od atraktivity zápasů," sdělil Pardubickému deníku provozovatel Megasportovky na sídlišti Závodu míru Karel Johanides.
„Zatím přijímáme rezervace na zápasy od 18 a 21 hodin, ale uvažujeme, že bychom případně pro vyřazovací část turnaje prodloužili otevírací dobu a zájemci by mohli chodit i na utkání od půlnoci," doplnil Karel Johanides.

Místo se vždy najde

Ve sportbaru v OK Centru na pardubickém náměstí Dukelských hrdinů kvůli fotbalu nával rezervací nemají. „Lidé si u nás nemusí dávat rezervace na fotbalová utkání. Kdo chce na fotbal přijít, najde tu vždy místo," řekla provozní OK Centra Martina Vlčková. Podle ní ani není velký zájem o utkání, která fotbalisté rozehrávají od půlnoci.

„Ve všední dny na půlnoční zápasy téměř nikdo nechodí, občas o víkendu někdo na utkání od půlnoci přijde, ale je to spíše výjimečné," dodala Martina Vlčková.

Speciální jídlo

V Tenis klubu nemají o fotbalové fanoušky nouzi. „Určitě bych doporučoval rezervovat si místo," radil provozní Tenis klubu Lukáš Zubričan. „Fotbalům přizpůsobujeme i kuchyň, hosté mohou také třeba soutěžit o ceny," vysvětlil Lukáš Zubričan. A ještě dodal, že zatím nemají plány na prodloužení otevírací doby kvůli zápasům od půlnoci.

Lukáš Zitka