Bouralo se v Bystřeci, kde skončilo auto na boku v řece, v Kunvaldu sjel autobus mimo komunikaci, v Tržku skončil kamion mimo komunikaci, ve Vránové Lhotě sjelo vozidlo ze stráně, v Mostku narazilo auto do stromu. Nehody se naštěstí většinou obešly bez zranění nebo jen zranění neohrožující osoby na životě.„Od včerejšího odpoledne evidujeme 15 dopravních nehod po celém kraji,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Jakub Mačát. „Většinou se obešly bez zranění nebo jen zranění neohrožující osoby na životě. Buďte na cestách opatrní,“ informovali v sobotu ráno hasiči Pardubického kraje.

Meteorologové vydali výstrahu kvůli nové sněhové pokrývce a také kvůli sněhovým jazykům, které se mohou tvořit. V téměř celém Pardubickém kraji platí výstraha kvůli nové sněhové pokrývce od pátečních 18 hodin až do nedělní půlnoci.

„Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování sledovat dopravní zpravodajství. Na horách dodržovat pokyny Horské služby,“ doporučují meteorologové i hasiči.

Hasiči vyráželi k nehodě dvou vozidel
K nehodě dvou aut došlo v Lázních Bohdaneč. Jedno skončilo na boku

Napadnout by mohlo až 25 centimetrů sněhu. „Za pátek a sobotu v úhrnu očekáváme většinou 10 až 25 cm, ojediněle, zejména na jihu a východě Česka až 35 cm nového sněhu,“ informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V sobotu bude podle meteorologů sníh většinou prachový a při zesilujícím severozápadním větru se začnou vytvářet četné sněhové jazyky, a to zejména ve východní polovině území. Tvořit se budou až do nedělního odpoledne.

Výstraha kvůli sněhovým jazykům v platnosti taktéž skoro celý víkend.