Dělníci zjistili, že je budova v horším stavu, než se očekávalo. Problémové byly zejména stropy, kvůli nimž se musel projekt předělat. „Po dlouhém řešení s projektovými manažery jsme se rozhodli i pro kompletní opravu a výměnu stropů a střešního pláště,“ přiblížil za společnost Atrium, které patří jak Prior, tak sousední obchodní centrum, Oldřich Špůrek.

Na konci března proběhla stavba věžového jeřábu, který je instalován do půdorysu rekonstruovaného objektu a bude pomáhat s výstavbou podlaží a s přísunem materiálů do horních pater. Přípravy na stavbu nových stropních konstrukcí budou dokončeny ještě v dubnu.

Původní fasáda budovy však zůstane zachována pro její unikátní vzhled. Prior je považován za architektonicky významnou stavbu postavenou v duchu brutalismu. Prior byl postaven v roce 1974 a jeho načervenalá fasáda odkazuje na znak města, okna ve tvaru pláství zase na tradici pardubických medových perníků. Budova získala ocenění v architektonické soutěži v uruguayském Montevideu a šlo také o první budovu moderního obchodního domu ve Východočeském kraji. Na celkových 5850 metrů čtverečních prodejní plochy byla k dostání pestrá škála zboží, včetně produktů z dovozu. Kromě toho se budova pyšnila prvními eskalátory v Pardubicích a byla vybavena i moderní vzduchotechnikou. Budovu původně navrhla Anděla Drašarová, její návrh byl následně přepracován architektkou Růženou Žertovou.