„Vyvrácený strom poškodil například stezku mezi autodromem a výpadovkou na Hradec Králové. Vzhledem k tomu, že došlo k vytržení asfaltu v celé délce stezky, strážníci označili místo páskou zakazující vstup,“ dodal k páteční události Sejkora. „Stále jsme v terénu a řada zásahů ještě na hasiče čeká v následujících hodinách,“ sdělila Horáková.

Krom škod ale nastaly i jiné situace. Na strážníky se s žádostí o pomoc obrátila seniorka, které se vlivem zdravotního stavu a silného větru obtížně dýchalo.

„Doprovodili jsme ženu do nedalekého bydliště, odnesli jí nákup a po ujištění, že bude v pořádku, místo opustili,“ řekl Sejkora.

Psali jsme již:

Silný vítr komplikuje dopravu v Pardubickém kraji.
VIDEO: Bez proudu je po vichřici v Pardubickém kraji stále 30 domácností

Další výjezd čekal strážníky nedaleko. „Oznamovatel obával o osud houpaček. Hlídka na místě ovšem zjistila, že se jedná o pouťovou atrakci na nákladním podvalníku a o takové hmotnosti, že na její přesun by patrně bylo potřeba větší tornádo, které tímto nechceme přivolávat,“ ukončil s nadsázkou Sejkora. Toto oznámení tak strážníci nevyřešili.Nejen hasiči ale i městská policie se ještě dnes vypořádává s následky vichřice. Výstrahy meteorologů se vyplnily a s odstraňováním následků větru se v Pardubicích potýkají hasiči i policie i v pátek 22. října.Nejen hasiči ale i městská policie se ještě dnes vypořádává s následky vichřice. Výstrahy meteorologů se vyplnily a s odstraňováním následků větru se v Pardubicích potýkají hasiči i policie i v pátek 22. října.Zdroj: MP Pardubice

Silný vítr ve čtvrtek 21. října v Pardubicích přivál několik událostí. Hasiči Pardubického kraje vyjížděli k více než stovce událostí. Největší potíže způsobovaly spadlé stromy.

„Byl to orkán Ignác, který řádil i v Pardubickém kraji a způsobil nemalé škody. V terénu byly nejen profesionální, ale i dobrovolné jednotky hasičů. Jednalo se zejména o popadané stromy na vozovky, železniční tratě, ale i na objekty, utržené střešní krytiny a poničené dopravní značení,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Nejrizikovější úsek pro srážku se zvěří v kraji leží na silnici I/34 u obce Raná nedaleko Hlinska. Na úseku o délce 243 metrů tam ve sledovaném období došlo k osmi střetům se zvěří.
Srna na každém osmém kilometru. Srážek se zvěří v Pardubickém kraji přibývá

První byly létající polystyrenové desky nad křižovatkou u Domu služeb. Ty naštěstí škodu nezpůsobily. Beze škod se obešel také pád stromu na Hůrkách, který částečně zasahoval do silnice. Hlídka strážníků nakonec kmen vlastními silami odstranila z jízdní dráhy. Další událost v ulici Sezemická byl opět padlý strom a tentokrát na osobní vozidlo.

„I tady se po odstranění stromu jednotkou HZS Pardubického kraje ukázalo, že zřejmě nedošlo ke škodám na majetku,“ řekl mluvčí městské policie Pardubice Jiří Sejkora. Spadlý strom byl také i v ulici Nemošická, kde ale naštěstí netvořil překážku.