Nové workoutové hřiště v parku Na Špici je nyní již plně přístupné široké veřejnosti. Sportoviště o rozloze sto metrů čtverečních se nachází nedaleko loděnice v blízkosti řeky Labe. Na jeho podobě se podíleli jak samotní sportovci a nadšenci do street workoutu, tak i odborníci.

„Pro veřejnost jsou tato hřiště naprosto úžasná věc, už jen to, že se člověk na prvky zavěsí nebo po nich leze, je ideální způsob, jak naprosto přirozenou a zábavnou cestou rozvíjet své schopnosti. Právě v tom vidím jednu z hlavních výhod workoutových hřišť. Každý začátečník by měl samozřejmě nejdříve budovat základy, nespěchat a mít trpělivost, než se mu podaří zdolat i ty obtížnější prvky,“ podotkl Ondřej Havelka z pardubické streetworkoutové komunity.

Jednotlivá stanoviště v rámci workoutového hřiště mohou využít začátečníci, profesionální sportovci či dokonce vozíčkáři. Součástí jsou například bradla, žebřiny, šikmé a vodorovné žebříky, hrazdy, tři plyometrické bedny či speciální bradla pro handicapované sportovce. Bezpečnost byla pro tvůrce volnočasové plochy důležitou podmínkou, a proto je povrch celého hřiště vyroben z dvouvrstvé pryžové hmoty, která zajistí bezpečný dopad.

Psali jsme již:

S projektem městskému obvodu pomohl magistrát, který uhradil polovinu nákladů na vybudování hřiště. Celkové náklady se vyšplhaly na 683 tisíc korun. „Podporujeme tím nejenom organizovanou sportovní činnost, ale chceme veřejnosti nabídnout co nejvíce možností, jak smysluplně trávit volný čas v jednotlivých částech města. Park Na Špici je pro podobná hřiště navíc ideální, cvičení na čerstvém vzduchu uprostřed městské přírody je u lidí čím dál oblíbenější, proto s podobnými projekty počítáme i do budoucna,“ avizoval náměstek primátora Jakub Rychtecký

Nové workoutové hřiště bude dostupné nepřetržitě po celý rok a lidé ho mohou využít zdarma. Osoby mladší 15 let si ale mohou zacvičit pouze pod dozorem dospělé osoby.