Hned první víkend park obsadili závodníci, kteří se účastnili Gladiator Race. O závod byl takový zájem, že byl vyprodaný ještě před samotným začátkem. Dopoledne soutěžily děti, odpoledne je na trati s překážkami vystřídali dospělí.

Oblíbená akce potrvá až do 14. srpna. Představí se více než 70 sportovních klubů z Pardubic a okolí, sporty se budou po třech dnech střídat na pětadvaceti stálých a variabilních stanovištích.

Sportovní park Pardubice v roce 2021 navštívily desetitisíce návštěvníků, kteří si vyzkoušeli desítky sportů.
Morava má víno, Pardubice sportovní park, říká jeho šéf Pavel Stara

„Všechny kluby jsou u nás na stejné startovací čáře a mají možnost oslovit děti. Rodiče vidí, že jsou jejich potomci šikovní ve sportu, který by je třeba nenapadl. A zároveň zjistí, že v Pardubicích takový klub je,“ řekl manažer sportovního parku Pavel Stara.

Kalendář akce v parku Na Špici

9. 8. Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici
10. 8. Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici
11. 8. Hasičský den
12. 8. Překvapení na soutoku aneb Suchou nohou přes Labe
12. 8. Koncert tří kapel – 18:30 Kevin, 19:45 SafeExit, 21:00 Volant
13. 8. Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici
14. 8. 11:00 Koncert kapely Kůzle

Děti si mohou vyzkoušet různé činnosti a objevit v sobě talent ve sportech, ke kterým by se možná ani jinak nedostaly. „Od klubů máme zpětnou vazbu, že právě prezentace v parku jim přivádí nové sportovce, což je velmi potěšující,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Sportoní park v na soutoku  řek Crudimky a Labe v parku Na špici.Sportoní park v na soutoku řek Crudimky a Labe v parku Na špici.Zdroj: Deník/Luboš Jeníček

Pořadatelé letos chystají tradiční akce, ale i novinky. Jednou z nich bude běh přes Labe. Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, kterou organizátoři sestaví z plovoucích panelů. Startovat budou z břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici.

Tím ale novinky nekončí. „Připravujeme tradiční sportovní program s řadou exhibic a jsem rád, že se po odmlce opět dočkáme i kultury v podobě koncertů. Novinkou letošního ročníku jsou taneční workshopy a divadélko pro děti,“ popsal manažer projektu Petr Mazánek.

Sportovní park Pardubice vloni navštívily desetitisíce návštěvníků, kteří si vyzkoušeli desítky sportů.
Šedesát klubů, běh přes Labe i kultura. Špici oživí Sportovní park Pardubice

Ke slovu se v týdnu dostanou i strážníci a hasiči, kteří předvedou výcvik služebních psů a koní nebo svou techniku.

Sportovní park Pardubice navazuje na veleúspěšnou akci Olympijský park Pardubice z roku 2016.