Ani mimořádně chladné aprílové počasí o květné neděli neodradilo na pět tisíc návštěvníků letošních Velikonoc na zámku v Pardubicích. Velkou pozornost si získali především koledníci ze Stradouně, kteří předváděli obchůzku zvanou vodění jidáše. Na nádvoří zatančil soubor Lipka Pardubice a v parkánu Východočeské muzeum oživilo hru tlučení špačka. Areál zámku zaplnily také stánky, ve kterých lidé ocenili nejen regionální výrobky, velikonoční pochutiny a dekorace, ale i dílny pro děti, které připravily kulturní instituce a střední školy Pardubického kraje.

Fanoušci na hokejovém utkání play-off Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a HC Oceláři Třinec v pardudubické enterie areně.
Na hokej chodí každý desátý Pardubák. Za pivo a párek si fanoušci připlatí

„Sešla se vybraná společnost trhovníků a trhovnic, jejichž radostí je udělat něco pro ostatní spoluobčany. Klasická přehlídka umění českých rukou byla hojně obdivována," popsal nedělní dění na pardubickém zámku fotograf Jaroslav Černý. Zaujalo ho také umění kovářské a cukrářské. „Cukrářky se předháněly kdo víc a kdo levněji. Také bramborové placky z pece byly v obležení. Kdo tam nebyl prohloupil," zhodnotil Jaroslav Černý.