Šlo o jeden ze sedmi závodů tohoto seriálu a jako jediný se jel přímo v centru některého z českých měst. Byly zde k vidění nové naděje cyklistiky od mládeže až po ženy. Ve 13 hodin a 20 minut odstartoval závod amatérských cyklistů. V 17 hodin pak byl poslední závod, a to prestižní kategorie mužů Elite a U23 jako Velká cena Dekom System, kterou celé Pardubické kritérium vyvrcholilo. Kvůli závodu byla uzavřena třída Míru, na níž se nacházel start i cíl, a také náměstí Republiky, Sukova třída a Masarykovo náměstí.

Uzavření ulic se dotklo také provozu MHD, některé zastávky nebyly obsluhovány.

"Je neděle a po natrhání rybízu a angreštu a utřídění myšlenek je prostor pro zhodnocení nultého ročníku Pardubického kritéria, které se jelo jakou součást Carla Kriterijní ligy pod hlavičkou Českého svazu cyklistiky. Počasí nám vyšlo, nepršelo… Ráno se nás sešlo k 60 pořadatelům a byl to šrumec za 2 a půl hodiny postavit celé zázemí a ohrádkami zabezpečit celou trať. Povedlo se! Začali jsme přesně v 9:50 h náborovým závodem a pokračovali závody mládeže v rámci Carla Kriterijní ligy až do 13:20, kdy startovaly kategorie Hobby, které měly i zahraniční účast a vítěze. Závody v jednotlivých kategoriích pokračovaly dál a vše vyvrcholilo závody Mužů, kde bral vítězství Martin Boural z Hello CTW," zhodnotil závody telegraficky za pořadatelský spolek CK Pardubice Josef Říha.