Dvouhodinový program odstartovaly mažoretky Berušky, které za řízného hudebního doprovodu předvedly několik svých choreografií. A jakoby tím navodily i atmosféru, která následovala poté. Na řadu totiž přišla vážnější záležitost, a tou se stala debata nad budoucí podobou třídy Míru.

Prostý fakt, že zde vznikne někdy v budoucnu pěší zóna, nikomu nevadí. Naopak. Vášně ale již vyvolává otázka, jak vlastně bude vypadat. Zda se zachováním trolejbusů, či bez nich. Do vášnivého názorového střetu se v moderované diskuzi pustili představitelé jak podnikatelů a obyvatel této části města, tak komunálních politiků.

Závěr Dne s Deníkem ale znovu patřil muzice, a to skupině Coolers, a vylosování výherců různých soutěží.

TŘI NÁZORY NA BUDOUCÍ PODOBU TŘÍDY MÍRU:

1) Tato jedna z nejdůležitějších komunikací města by se měla stát do budoucna pěší zónou. V roce 1996 zastupitelé města rozhodli, po předcházejícím dopravním výzkumu, že se tak stane za současného vymístění městské hromadné dopravy. A právě zrušení trolejbusů na úseku tří set metrů dlouhém se některým lidem nelíbí. „Nepovažujeme budování plnohodnotné pěší zóny s vymístěním trolejbusů za efektivní a smysluplné,“ říká například Miloslav Šimek, který zastupuje Stavební bytové družstvo Pernštejn. To nyní sbírá podpisy na zachování trolejbusů mezi podnikateli a občany, kteří na třídě Míru působí či bydlí. S cílem zachovat zde rozumný provoz a nezablokovat na třídě Míru rozvoj obchodu a služeb.

2) Miloslav Šimek byl i jedním ze tří hostů debaty nad dalším osudem třídy Míru a názorově se „pustil“ do Jana Tichého, zastupitele prvního městského obvodu. Jan Tichý je totiž naopak příznivcem čisté pěší zóny bez MHD a také stál u první petice, která se třídě Míru věnovala a získala v loňském roce na dvacet tisíc podpisů, s převažujícím názorem pro pěší zónu bez hromadné dopravy. Zastánci čisté pěší zóny bez trolejbusů argumentují, že pokud budou nově zajíždět přes Sukovu třídu a Sladkovského ulicí zpět na třídu Míru, zastávky se posunou pouze o pár desítek metrů.

3) Třetí pohled na problematiku třídy Míru doplnil zastupitel za Stranu zelených Jan Linhart, který v tuto chvíli není pro vymístění trolejbusů, ale v budoucnu si to dovede představit. Ale až v okamžiku, kdy město vyřeší závažnější dopravní boláky.