„Jsem ráda, že projekt je navržen tak, aby ho využívali amatéři i profesionálové od malých po dospělé. A že nezapomíná na handicapované občany,“ popsala starostka prvního městského obvodu Alena Stehnová. Na jeho financování se bude z poloviny podílet právě městský obvod číslo jedna a z té druhé magistrát.

Nové hřiště bude oproti několika menším, které se už v parku nacházejí, mnohem vybavenější. Návštěvníci tu budou moci využít hrazdy, bradla nebo žebříky. „Plocha hřiště je vyrobena z dvouvrstvé pryžové hmoty pro maximálně bezpečný dopad. S návrhem parametrů hřiště i materiálů nám pomáhali odborníci, profesionální sportovci,“ uvedl zastupitel města Vojtěch Jirsa. Nové workoutové hřiště by mělo být dokončeno do 30. června, aby jej sportovci mohli během léta a podzimu naplno využít.

„Třetím rokem motivujeme městské obvody v Pardubicích k vytipování míst pro venkovní a široké veřejnosti přístupná sportoviště. Ze záměru prvního městského obvodu vybudovat v oblíbeném parku v centru města workoutové hřiště jsem byl proto nadšen,“ řekl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký.