Jan Kočičák Kočí si první foťák koupil teprve v roce 2018, od té doby se ale dostal mezi elitu české reportážní fotografie a je oceňován na mnoha fotografických soutěžích a výstavách. Dostal ocenění i od uznávaného fotografa Roberta Vano a oslovila ho asociace Czech Art Photo, která nyní se společností Terra Felix knihu …vteřina života vydala. K dostání bude od 15. prosince, kdy se v heřmanoměsteckém kině uskuteční její slavnostní křest.

Kniha obsahuje 138 autorských fotografií a žánrově se dotýká nejen klasické reportážní fotografie, sociálního dokumentu, ale především také životních příběhů několika rodin.

ZDE najdete fotogalerie Jana Kočičáka Kočího, které otiskl Deník

"Každá fotografie mluví sama za sebe, nepotřebuje ani popis, ani název, protože autor dokázal mistrovským citem zachytit daný okamžik, situaci a vytvořit tak neskutečnou emoci každého jednotlivého záběru. Část knihy je věnována také Terezce a její mamince Radce za otevřenou zpověď těžkého a dramatického osudu jedné rodiny, která je jako jediná popsána v textové části publikace," píše v upoutávce Czech Art Photo. 

Knihu můžete zakoupit buď na křtu, nebo si ji už dnes objednat ZDE

"Před pěti lety, když jsem si pořídil svůj první foťák, jsem fotil jablka na zahradě, čmeláky, kytky… Časem jsem si ale focení oblíbil natolik, že jsem začal fotit nikoli jako dokumentaci, ale pro focení jako takové. Zjistil jsem, že se fotkami dají vyprávět příběhy a já je začal hledat. Začal jsem hledat tváře, které mluví, příběhy, které by jinak nikdo nevyprávěl. Fotografiemi zachycuji vteřiny, které se už nikdy nevrátí a já sám jsem upřímně vděčný za jejich prožitek a děkuji za přítomnost, které si velmi vážím. Za těch pár let mé fotografické práce jsem nachodil tisíce kilometrů, poznal stovky příběhů a vytřídil nepočítaně nepovedených záběrů," vzpomíná dnes Jan Kočičák Kočí.

A proč vůbec upřednostňuje černobílé snímky? Podle Jana Kočičáka Kočího je důležitý příběh a ne to, jakou kdo má košili. "Mým cílem bylo, je a vždy bude, aby mnou pořízené fotografie vyvolaly v lidech emoce. Aby lidem udělaly radost. Protože tak budu šťastný i já," zní jeho motto. Více o jeho jeho fotografickém stylu se dozvíte ve videu ZDE.