Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Holicích zavalil strop dva dělníky. Zasahoval i vrtulník

Holice - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Dva lidi zavalily propadlé stropy v právě rekonstruovaném objektu. Nehoda se stala při rekonstrukci bývalé restaurace. (Článek byl v celém rozsahu aktualizován).

20.11.2009 2
SDÍLEJ:

V Holicích na Pardubicku se při rekonstrukci bývalé hospody zřítil strop na dva dělníky.Foto: Lukáš Peška


Rodiště cestovatele Emila Holuba zažilo včera dopoledne pozdvižení.
V bývalé restauraci Na Špici se totiž při rekonstrukci zřítil strop. V tom okamžiku na stavbě pracovalo pět dělníků. Dva z nich strop zavalil, třetí utrpěl lehké poranění.
Na místě nehody zasahovala holická jednotka profesionálních hasičů a holičtí hasiči dobrovolní.
„Při zásahu nám také pomáhali kolegové z Pardubic, kteří byli momentálně v naší služebně. Ze sutin jsme ve velmi krátké době vyprostili dva zraněné. Jeden byl zavalen po hlavu, druhý do půl těla. Oba byli při vědomí,“ uvedl velitel zásahu Vítězslav Felcman, velitel stanice Holice Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.
Jednoho dělníka transportoval vrtulník do královéhradecké nemocnice, druhého odvezla sanitka do nemocnice v Pardubicích. V obou případech se jedná pravděpodobně o dělníky české národnosti.
„Po vyproštění zraněných nastoupila Záchranná brigáda Pardubice se psem. Nikdo jiný se však v sutinách nenacházel. Na místo se dostavil také statik a po jeho prohlídce došlo k ohledání místa události,“ řekla Markéta Janovská, pardubická tisková mluvčí Policie České republiky, a dodala, že teprve po odklizení sutin bude policie zjišťovat, zda nedošlo k pochybení či protiprávnímu jednání.
„Dopoledne jsme pracovali v sousedním sále, když na nás někdo tloukl, že v hospodě spadl stropl. Kolegové proto zavolali záchranku,“ sdělil Štefan Srňánek, jehož rodině objekt i se sousedním sálem dříve patřil. Vedoucí stavby ani Marcel Veselý, zástupce společnosti, která před časem starobylý objekt bývalé restaurace koupila, se k události nechtěli vyjádřit.
Jasné je jen to, že po rekonstrukci měla budova opět sloužit jako restaurační zařízení.

JAK TO VIDÍ LUKÁŠ PEŠKA

Kyselé hrozny nešikovných zásahů


Přísloví praví, že když se kácí les, létají třísky. V tomto případě je to v pořádku. Když se ale začnou rekonstruovat staré domy a padají u toho stropy, je zle. Hned vyvstane otázka, kdo udělal chybu. Odsuzující prst okamžitě ukáže na dělníka, který práci prováděl. Pak je na řadě vedoucí stavby, architekt, majitel objektu, pak… pak už nevím kdo. Případů, kdy se zřítil strop nebo celé patro či dokonce celý dům se stalo již mnoho a obávám se, že se jich ještě mnoho i stane. Stal se i v Holicích. Sto let zde stojí hospoda Na Špici. Původní majitelé ji prodali společnosti, která začala starobylou budovu opravovat s tím, že v ní opět otevře restaurační zařízení. Včera se v ní probořil strop a teď to vypadá, že statik nechá možná dům srovnat se zemí. Už dávní stavitelé věděli, co to je nosná zeď či jakou úlohu má stropní klenba. Pokud je někdo nešikovně naruší, nezbývá než okusit kyselé hrozny.

Místo události:
20.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení