Mezi téměř šesti tisíci zaměstnanci, kteří ve firmě pracují, je několik tisíc cizinců. Většinou prostřednictvím praovních agentur jsou zde zaměstnáni lidé ze Slovenska, Ukrajiny, Kazachstánu, Ruska, Běloruska, Rumunska a Bulharska.

Právě s pracovníky ze zemí bývalého východního bloku jsou prý ale problémy. Zaměstnanci si tedy prostřednictvím petic stěžují na jejich chování a hygienické návyky. V jedné z nich se však objevují připomínky rovněž k pořádku, stravování, službám i hygieně.

„Obě petice momentálně řešíme. Měli jsme již dvě setkání se zaměstnanci na toto téma. Domluvili jsme se na odstranění zmíněných problémů. Dalším krokem je pravidelné setkání se zástupci zaměstnanců, abychom mohli průběžně hodnotit, jak probíhají nápravná opatření a zda bylo dosaženo stanoveného cíle,“ uvedlo vedení společnosti ústy své pracovnice pro styk s veřejností Kateřiny Kučerové.

Lidé však prý zatím žádné změny nepozorují. „Možná se něco řeší, ale my to zatím neregistrujeme. Někteří Bulhaři jsou doslova negramotní. Není možné se s nimi domluvit ani na těch nejběžnějších věcech. Dělat s nimi na lince je doslova za trest,“ řekl našemu Deníku jeden ze zaměstnanců, který nechtěl být jmenován.