Zdejšímu chátrajícímu pivovaru se zámečkem svitla naděje na záchranu. Tento týden si ho prohlédli zájemci o koupi, kteří by zde chtěli obnovit výrobu piva. V Semíně se vařilo dvě stě let, až do začátku dvacátého století. Poté budova sloužila zejména jako sklad.

Barokní stavba, do které byl koncem 17. století vestavěn pivovar, již dlouho pustne. Její cena se v poslední době snížila z šesti milionů na přibližně tři miliony korun. Význam památky je o to větší, že je zároveň rodným domem věhlasného architekta Josefa Gočára, jehož otec zde byl koncem devatenáctého století sládkem.

Zámeček je vlastnictvím soukromé osoby. Jan Kubíček z Prahy objekt koupil společně s dalšími podílníky z rodiny před 25 lety. „Měli jsme představu, že zde budeme pěstovat žampiony a houby shitake, ale nakonec z plánů kvůli financím sešlo," popsal Jan Kubíček. Přidaly se rodinné rozepře, nikdo nechtěl v Semíně investovat a objekt pustl. Janu Kubíčkovi bude letos osmdesát let, a tak byla budova přepsána na jeho syna Tomáše. Tři roky se pokouší prostřednictvím realitní kanceláře o prodej.

Jan Kubíček zavítal do Semína opět tento týden, aby objektem provedl další potenciální kupce. „Bylo by hezké, kdyby zde mohlo vzniknout Gočárovo muzeum nebo muzeum věnované historii výroby jídla a pití, ale domnívám se, že to je ekonomicky nereálné," podotkl bývalý majitel.

O zájemce nemá semínský pivovar nouzi, ale ke koupi se ještě nikdo z nich po prohlídce areálu neodhodlal.

„Nedávno mě s žádostí o informace kontaktovala například pražská firma, která se zabývá opravami památek. Po rekonstrukci je dále prodává," přiblížil starosta Semína Jaroslav Trubač.

ZVAŽOVALI ÚVĚR

Stav zámečku obec velice trápí. Jeden čas zastupitelé dokonce uvažovali, že si Semín vezme úvěr a objekt koupí.

„Zjišťovali jsme i možnosti ohledně dotací, ale měli bychom šanci získat jen peníze na opravu střechy a to je málo," uvedl starosta. Celá rekonstrukce by podle odhadů stála od dvaceti do třiceti milionů korun. „Jsme malá obec a náš rozpočet by takovou zátěž neunesl," dodal starosta, který se domnívá, že ze zámečku by byl půvabný hotel nebo minipivovar.

Objekt se obec pokoušela nabídnout také Pardubickému kraji, například jako školicí středisko, ale ani tento záměr nevyšel.

Zámeček stojí na místě bývalé tvrze na písečné duně, takže vlhkost zde nezpůsobila takové škody, jak by se při pohledu zvenčí mohlo zdát. K objektu náleží přibližně půl hektaru pozemku a hlavně rozsáhlá, třicet metrů dlouhá sklepení s klenutými stropy. Zachovány jsou i zbytky pivovarské technologie.