Rovných sto tisíc korun vynesl 16. ročník benefičního golfového turnaje Svítání Cup, jehož výtěžek poputuje na konto pardubické Základní a Praktické školy Svítání.

KAM PŮJDE VÝTĚŽEK?

„Peníze použijeme na pořízení nového svozového autobusu. Ten předešlý, který jsme nedávno křtili, je bohužel zcela zničený po dopravní nehodě. Našeho pana řidiče nějaký šoumen vytlačil ze silnice a z místa nehody ujel. Naštěstí v autobuse zrovna nebyly děti a náš šofér vyvázl se zlomenou rukou," nechala se slyšet ředitelka pardubické školy Svítání Miluše Horská.

Na benefici do Golf & Country Clubu Svobodné Hamry zavítali mimo jiné i pardubičtí hokejisté Petr Čáslava, Lukáš Nahodil, Petr Sýkora a Matěj Beran, trenér rychlobruslařské hvězdy Martiny Sáblíkové Petr Novák či herec Jan Antonín Duchoslav, který celé setkání vtipně moderoval.

Dorazila také patronka školy Svítání, aktuální Česká Miss Andrea Bezděková.

SRDEČNÉ PŘIJETÍ

„Myslím, že Česká Miss by takové akce měla podporovat. Pardubická škola Svítání si to určitě zaslouží. Byla jsem se tam před časem podívat a vůbec se nedivím, že děti svou školu úplně zbožňují, protože lidé, co tam pracují, byli naprosto snoví. Moc krásně mě tam všichni přijali," svěřila se Deníku jedenadvacetiletá rodačka z Náchoda, která má ráda zimní sporty, tenis, tanec a cheerleading, tedy roztleskávání.

„Žádnou profesionální golfistkou rozhodně nejsem. Skončila jsem 
na drajvu, ale moc mě to tam bavilo. Kdo ví, třeba jednou ta zelená karta dopadne," usmívala se studentka Managementu sportu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, jež je v současné době díky vítězství v České Miss doslova v jednom kole.

„Zatím jsem z toho nadšená a užívám si to," ujistila Andrea Bezděková, kterou 
v brzké době čeká rovněž charitativní pochod proti rakovině prsu či plavba 
na jachtě v Chorvatsku.