„Modernizací a přestavbou stávajících prostor školy byly vybudovány dvě nové odborné učebny pro výuku matematiky a informatiky a dále odborný kabinet matematiky. Nové učebny jsou bezbariérové. Pořízeny byly nové počítače, nábytek a další vybavení pro výuku. Cílem je zkvalitnění výuky na gymnáziu,“ sdělil krajský radní odpovědný za školství Bohumil Bernášek.

Technické vybavení učeben umožňuje nejenom podporu výuky matematiky a zejména geometrie v prostoru, součástí projektu je i návrhářský 3D software. Zajímavostí je také speciální konstrukce pracovních stolů umožňující zasunutí monitorů pod desku stolu, aby nepřekážely studentům při sledování dění u katedry.

„Kapacita každé učebny je 32 studentů. Rozvrhy jsou navrženy tak, aby se v nových učebnách vystřídalo co nejvíce žáků,“ popsal ředitel gymnázia Petr Harbich. Modernizaci učeben podpořila Evropská unie dotací ve výši 6,4 milionu korun.

„Pardubický kraj přispěl částkou 1,4 milionu korun. Zbylé peníze byly ze státního rozpočtu,“ řekla krajská radní odpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hana Štěpánová.

Ilustrační foto
Region může přijít o sto milionů z Unie