„V sobotu 18. září se pokusíme o zápis do české Knihy rekordů v kategorii Největší počet absolventů jedné školy na společné fotografii. K včerejšímu dni bylo na sjezd přihlášeno 2155 absolventů, takže dosavadní rekord kolem čtyř stovek lidí bychom měli hladce překonat,“ uvedla ředitelka Gymnázia Dašická Jitka Svobodová.

Pro fotografování bude muset být přistavena plošina. Unikátní snímek si pak škola nechá zvětšit na velikost dva krát jeden metr.
Od půl dvanácté se od budovy gymnázia absolventi vydají na průvod městem. Na bezpečnost dohlédnou policisté na koních. Slavnostní pochod dojde do
ČEZ Areny, kde vypukne kulturní a sportovní program.

„Studenti i absolventi připravili úryvek z muzikálu Výtečníci, který nastudovali tehdejší žáci už před pětadvaceti lety. V roli vodníka opět uvidíme oblíbeného Karla Kafku. Příznivci sportu se můžou těšit na vystoupení gymnastek či na step,“ sdělila Jitka Svobodová.

U příležitosti sjezdu vydali pedagogové poštovní známky, DVD či razítko, které bude používáno na poště na třídě Míru.
„Za velmi přínosný považuji dvojsvazkový almanach, popisující historii gymnaziálního vzdělávání. Jde vůbec o první publikaci svého druhu na Pardubicku,“ upozornil bývalý dlouholetý ředitel gymnázia Josef Kubát.

V den oslav odjede každou půlhodinu z vlakového nádraží autobus přímo ke gymnáziu. Odvoz pro lidi se sníženou pohyblivostí je zajištěn i od školy do ČEZ Areny. Zavzpomínat na školní léta přijede například i moderátorka Jolana Voldánová.

(svp)