„Multikulturní týden je pro mě jedinečnou záležitostí. Těší mě, že se do něj mohu sama aktivně zapojit," uvedla  Česká Miss Earth 2013 Monika Leová (na snímku), která zavítala na pardubický festival. Ten bude pokračovat až do pátku, kdy se koná Multikulturní jarmark.

Vydražila obraz

Cílem této přehlídky je rovněž podpořit projekt Praga-Haiti, jež je zaměřen na pomoc severozápadní oblasti Haiti. To patří mezi deset nejzaostalejších států světa.
„Moc si vážím toho, že mě pořadatelé pozvali a že prostřednictvím dražby obrazů mohu také pomoci obyvatelům Haiti. Každá koruna, která se vybere, je dobrá," sdělila Monika Leová, která dokonce vydražila jedno z děl.

Poznávání kultur

„Věřím, že podobné akce pomáhají zlepšit vztahy majoritní společnosti s příslušníky menšin. Myslím, že Češi už se s nimi začínají učit žít. Je to i proto, že zejména příslušníci mladší a střední generace mají možnost svobodně cestovat a poznávat různé kultury ," řekla  východočeská modelka s vietnamskými kořeny.

„Dnes už není takovou zvláštností, že v české škole společně studují Češi, Ukrajinci, Vietnamci, Mongolové nebo Rusové. Děti už se na to dívají také trochu jinak než třeba jejich rodiče a zvykají si. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet, ale věřím, že Češi budou čím dál tolerantnějším a otevřenějším národem," dodala Monika Leová, která žije v Dvořisku u Chocně.  (iko, sejk)