Před volbami v roce 2014 otřásala městem chystaná těžba štěrkopísku. Emotivní debata se týkala především toho, že o ložisku určeném k těžbě se rozhodovalo v Bohdanči, ale v sousední Černé u Bohdanče nechali poblíž budoucího těžního prostoru vyrůst domy. Tento spor určil charakter následujících voleb. Doslova tak, že kdo stál za těžbou, nebyl v příštím zastupitelstvu. Dosavadní vládnou uskupení Nestraníci, pod vedením starostky Květoslavy Jeníčkové z původních sedmi mandátů obhájili v patnáctičlenném zastupitelstvu jediný.

O vítězství se po volbách rozdělily dvě uskupení nezávislých kandidátů (SNK) Lázeňské město kultury a SNK Pro Bohdaneč - obě po pěti mandátech, které společně uzavřely koaliční dohodu. Obě pojily totožné cíle - nepovolit těžbu písku a stavba sportovní haly. Starostou byl zvolen Ladislav Štěpánek.

Už na čtvrtém zasedání zastupitelstva v srpnu 2016 ale bylo všechno jinak. V hlasování padla jak městská rada, tak starosta Štěpánek poté, co se rozpadla koalice SNK Lázeňské město kultury vedená právě starostou Ladislav Štěpánkem a SNK Pro Bohdaneč vedené Milošem Karafiátem. Ten byl posléze zvolen starostou a je jím dodnes.

Důvodů bylo několik. Šlo o pozemky ve městě. Starosta Štěpánek se podle slov svých oponentů snažil opakovaně protlačit prodej pozemku v centru města v lokalitě Za pivovarem přiléhající k Šípkově ulici. „Starosta spolu se svou skupinou prosazoval prodej pozemku v dané lokalitě pro výstavbu obchodního domu sítě Penny," uvedl tehdy hlavní příčinu koaličního rozkolu Miloš Karafiát.

Ladislav Štěpánek nechtěl v tomto bodu ustoupit ani poté, co v zastupitelstvu opakovaně čelil přesile. Obchodní dům postrádal i potřebné územní plány a rozhodnutí. Nebyl to ale jediný problém, kde to v zastupitelstvu pořádně jiskřilo.

Sportovní hala, která takzvaně patřila k těm kamenům, na kterých se vyhrávaly v Bohdanči volby, stále nestojí (ačkoliv odhady po volbách hovořily o dokončení na podzim 2017) a do země se ještě ani nekoplo. Právě to byl další z důvodů rozpadu koalice.

„Bude to hala pro všechny sporty. Její rozměry jsou 40 krát 20 metrů, pojme 150 diváků," popsal starosta Lázní Bohdaneč Ladislav Štěpánek. Cena investice, která původně byla vyčíslována kolem šedesáti pěti milionů korun totiž náhle raketově vystřelila k částce tři set milionů.

Sportovní hala měla náhle stát milionů 130 a projektu se přidružila kompletní rekonstrukce základní školy a místo na původní projekt se zadávala studie na tuto dražší variantu.

Megalomanský projekt logicky vzbudil vlnu zájmu i obav o stav městského rozpočtu. Bohdaneč chtěla stavět bez podpor pouze z úvěru. O možnostech jeho splacení a finanční kondice města však vyvstaly oprávněné pochybnosti, stejně jako o projektu, který vedení radnice zadalo za ne zcela jasných okolností.

V současné době místo fungující haly teprve běží poptávková řízení a stavba se vrátila do původních kolejí s rozpočtem sedmdesát osm milionů korun.

Navíc na investici zůstává kaňka v podobě policejního vyšetřování podezřelých okolností, za kterých měl rozpočtově přemrštěný návrh obejít zastupitele města. Zpracování projektu na megalomanský projekt vyšlo na částku přesahující sedm milionů korun.

Složení radnice města Lázně Bohdaneč
Starosta: Miloš Karafiát
Místostarosta:Vladimír Šebek
Radní: Jaroslav Kvapil, Josef Štěpanovský, Luboš Vomlel
Zastupitelé: Věra Benešová, Petr Brancuský, Soňa Drvotová, Jaroslav Jurenka, Tereza Novotná, Miloš Pařízek, Vladimír Nevole, Radek Štecker, Ladislav Štěpánek, Karel Vomáčka, Luboš Vomlel

Výsledky voleb 2014 (strana – volební zisk – počet mandátů)
ZMĚNA pro Lázně Bohdaneč, SNK – 9,58 % – 1
SNK-LÁZEŇSKÉ MĚSTO KULTURY – 29,35 % – 5
KDU-ČSL – 5,73 % – 1
ČSSD – 7,91 % – 1
ODS – 7,91 % – 1
NESTRANÍCI – 7,60 % – 1
„Pro Bohdaneč“, SNK – 26,69 % – 5
TOP 09 % – 4,18 – 0

Dobrovolní hasiči Lázně Bohdaneč.<<< ÚSPĚCH - VYBAVENÍ HASIČI. Město umožnilo nákup dvou nových zásahových automobilů dobrovolných hasičů. Ti nyní mohou zasahovat i u nehod.
Nehoda Jana Vanáče. Automobil poslal přes dětské hřiště do rodinného domu a utekl. Po nehodě nadýchal 3,35 promile alkoholu.

>>> PRŮŠVIH - ZASTUPITEL Jan Vanáč mandát nedokončil. Dne 17. října 2016 v Šipkově ulici pod vlivem alkoholu boural a od nehody utekl. Posléze rezignoval.