Méně spokojený už byl volič, který přišel se stížností: „Nedostal jsem volební lístky, na které mám ze zákona nárok." Na takové situace je však volební komise připravena a je „vyzbrojena" mnoha sadami volebních lístků.

VE VOLEBNÍ KOMISI BYL KVŮLI PENĚZŮM

„Do komise jsem se dostal přes kamaráda. Šel jsem do ní kvůli penězům. Myslím, že volby jsou důležité. Podle mého názoru jsou senátní významnější než ty krajské," řekl člen volební komise na pardubickém Gymnáziu Da-šická, vysokoškolský student Marek Pavelka.

„Do komise jsem se dostala, protože mi to dohodil strýc, který pracuje na radnici. Není to moc velká zábava, člověk v podstatě sedí dva dny na zadku. V pátek po sedmé hodině navíc nikdo nechodil, takže jsem si vzala notebook s filmy a navrch ještě dvě knížky. 
U komise jsem už jednou byla, takže vím, jak to u voleb vypadá. Sama jsem nevolila, protože se jednak nevyznám v politice, jednak bydlím v Němčicích, kam bych to ani vzhledem k dopravě nestihla," popsala Deníku těžký život volební komisařky studentka Jana Nečasová.

VOLEBNÍ MÍSTNOST JAKO BRADAVICKÁ ŠKOLA

Žádný plán, jak vyplnit chvíle volna, si dopředu nepřipravil člen volební komise Marek Pešek. „Povídali jsme si s ostatními," vysvětlil, co komisaři dělali, když zrovna nechodili voliči.
„Bral jsem to hlavně jako brigádu. Jinak politiku nesleduji," uvedl Marek Pešek.

Volební místnost, která se nacházela v pardubické Labské hotelové střední odborné škole, se ve volných chvílích členů volební komise proměnila v bradavickou školu čar a kouzel.

Velký zájem tu během pátku a soboty byl o první 
a čtvrtý díl Harryho Pottera, legendární cyklus fantasy románů britské spisovatelky J. K. Rowlingové. (jpr, jp, td)