Jak pardubičtí hasiči informovali ve středu večer na twitteru, ve chvaletickém lomu došlo k požáru traktoru a pneumatik. „Požár je již lokalizován,“ dodali.

"Dle prvotních informací zde hořel přístřešek, pneumatiky a traktor. Zasahují zde hasiči, okolnosti proveřujeme ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů," doplnili v noci na sociální síti policiisté, kteří přijali několik oznámení o výbuchu v lomu. Ujistili, že lidem nehrozí žádné nebezpečí.

Jak později hasiči upřesnili, ve středu ve 21.13 hodin byl oznámen požár v lomu ve Chvaleticích. „Na místo vyjely profesionální a dobrovolné jednotky z Pardubického kraje a také byly vyžádány tři jednotky ze Středočeského kraje. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu," informoval službu konající tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Hasiči na místě události zjistili, že se jedná o požár přístřešku, kde byl zaparkovaný traktor, uskladněny pneumatiky a tlakové lahve. Požár se povedlo během krátké chvíle za pomoci pěny uhasit a lahve ochladit. Na místo dorazil vyšetřovatel, aby zjistil příčinu požáru.