Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči Svítkova – Popkovic mají základnu na letišti

Svítkov/Popkovice – Sbor dobrovolných hasičů Svítkov – Popkovice začal psát svou novodobou historii 1. února 2013 s dvanácti ustavujícími členy, a to po více jak 30 letech, kdy předchozí sbory ve Svítkově i Popkovicích ukončily činnost.

15.5.2016
SDÍLEJ:

Dobráci roku: SDH Svítkov - PopkoviceFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Jak hlasovat?
Pošlete co nejvíce SMS zpráv ve tvaru DOBRACI SVITKOV na telefonní číslo
 90 011 04.
POZOR! Hlasy pro hasiče ze Svítkova – Popkovic posílejte nejpozději do pátku 20. května 2016 do 15 hodin.

Každý, kdo pošle SMS zprávu, má šanci získat pivo na měsíc zdarma. Cena SMS je 4 koruny. Počet SMS z jednoho telefonního čísla není omezený.

Hlavním motorem byla snaha obnovit nejen fungování hasičů, ale i růst společenského a kulturní dění v této místní části Pardubic. Základnu mají hasiči na letišti. Je tam totiž dostatečně velká garáž.
Starostou sboru byl zvolen Jiří Chmelík. Od 1. března 2013 měl sbor již 24 členů a ti jsou děleni do dvou zásahových družstev a jednoho družstva podpory.

Loni v květnu získal sbor možnost využívat hasičské auto darované hasičským sborem podniku Synthesia Střední průmyslové školy chemické.

Pokud jej hasiči nepotřebují k výjezdu, slouží škole jako výuková pomůcka pro žáky studující obory požární ochrany.

Hasiči ze Svítkova – Pop-kovic si také v polovině listopadu 2014 založili kroužek mladých hasičů, který zaznamenal velký úspěch a přihlásilo se 23 dětí.

AKCE PRO DĚTI

„První akcí s dětmi bylo rozsvěcení stromečku ve Svítkově. Dále jsme s nimi navštívili hasičskou stanici na Dukle v Pardubicích nebo Centrum leteckého výcviku na pardubickém letišti. Děti seznamujeme
s požární technikou a požárním sportem. Kromě toho se v nich snažíme probouzet smysl pro tradice, a proto si samy vyrobily na jaře Smrtku a společně jsme ji vynesli do Labe," říká starosta hasičů Jiří Chmelík.

Sbor se snaží tmelit celý kolektiv, a proto pořádá i společné akce pro členy, rodiče a děti, například výlet vyhlídkovou lodí Arnošt.
Svítkovští hasiči už za sebou mají letos také první „ostrý" výjezd.

V únoru likvidovali řadu skácených stromů přímo v centru Pardubic, které skácel silný poryv větru.

Pravidla soutěže Dobráci roku
Dobráci roku je projekt Českého rozhlasu (ČRo) Pardubice ve spolupráci 
s východočeskými regionálními Deníky. Potrvá do začátku června 2016, kdy vše vyvrcholí velkým finále a jeho vítězům organizátoři zajistí velkolepou show 
s hudebním programem 
v ceně 100 tisíc korun.
Každý týden se tým ČRo Pardubice spolu se zástupci regionální redakce Deníku vypraví do jednoho z přihlášených a následně vylosovaných sborů dobrovolných hasičů ve východních Čechách.
V pátek po 15. hodině si v regionech na vlnách ČRo Pardubice (Pardubice a Chrudim na 104,7 FM, Ústí nad Orlicí 98,6 FM a Svitavy 102,4 FM) poslechnete medailonek příslušného sboru dobrovolných hasičů. V sobotu najdete článek ve svém regionálním Deníku 
v Pardubickém kraji a rozhlasovou reprízu naladíte v neděli po 15. hodině.
Pro daný sbor můžete hlasovat vždy od páteční 15. hodiny, a to po celý týden až do dalšího pátku. Hlasování skončí také v 15 hodin a začne následné hlasování pro další sbor.
Podrobnosti o projektu můžete najít také na webu: www.dobraciroku.cz

Autor: Jiří Sejkora

15.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Ordinace se zavírat nebudou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se znovu otevřely, účast zatím vysoká

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Volby pokračují až do 14 hodin, výsledky budou večer

Pardubický kraj – Nejdůležitější volby po sametové revoluci. Tak mnozí hovoří o letošních volbách do Poslanecké sněmovny. A v prvních hodinách se zdálo, že voliči hlasování skutečně neberou na lehkou váhu. Někde se na páteční možnost vhodit svůj hlas do volební urny dokonce stály fronty.

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Pardubice – 2:0, 2:3, 4:3. Po utkání obratů získali hokejisté Pardubic druhou výhru nad Zlínem. V utkání 15. kola Tipsport extraligy rozhodl v prodloužení francouzský útočník Sacha Treille.

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

Pardubice - Úderem druhé se otevřely volební místnosti v celé republice. Pardubický deník byl u toho, když se tak stalo na Základní škole Bratranců Veverkových v centru Pardubic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení