Jak hlasovat?
Pošlete co nejvíce SMS zpráv ve tvaru DOBRACI SVITKOV na telefonní číslo
 90 011 04.
POZOR! Hlasy pro hasiče ze Svítkova – Popkovic posílejte nejpozději do pátku 20. května 2016 do 15 hodin.

Každý, kdo pošle SMS zprávu, má šanci získat pivo na měsíc zdarma. Cena SMS je 4 koruny. Počet SMS z jednoho telefonního čísla není omezený.

Hlavním motorem byla snaha obnovit nejen fungování hasičů, ale i růst společenského a kulturní dění v této místní části Pardubic. Základnu mají hasiči na letišti. Je tam totiž dostatečně velká garáž.
Starostou sboru byl zvolen Jiří Chmelík. Od 1. března 2013 měl sbor již 24 členů a ti jsou děleni do dvou zásahových družstev a jednoho družstva podpory.

Loni v květnu získal sbor možnost využívat hasičské auto darované hasičským sborem podniku Synthesia Střední průmyslové školy chemické.

Pokud jej hasiči nepotřebují k výjezdu, slouží škole jako výuková pomůcka pro žáky studující obory požární ochrany.

Hasiči ze Svítkova – Pop-kovic si také v polovině listopadu 2014 založili kroužek mladých hasičů, který zaznamenal velký úspěch a přihlásilo se 23 dětí.

AKCE PRO DĚTI

„První akcí s dětmi bylo rozsvěcení stromečku ve Svítkově. Dále jsme s nimi navštívili hasičskou stanici na Dukle v Pardubicích nebo Centrum leteckého výcviku na pardubickém letišti. Děti seznamujeme
s požární technikou a požárním sportem. Kromě toho se v nich snažíme probouzet smysl pro tradice, a proto si samy vyrobily na jaře Smrtku a společně jsme ji vynesli do Labe," říká starosta hasičů Jiří Chmelík.

Sbor se snaží tmelit celý kolektiv, a proto pořádá i společné akce pro členy, rodiče a děti, například výlet vyhlídkovou lodí Arnošt.
Svítkovští hasiči už za sebou mají letos také první „ostrý" výjezd.

V únoru likvidovali řadu skácených stromů přímo v centru Pardubic, které skácel silný poryv větru.

Pravidla soutěže Dobráci roku
Dobráci roku je projekt Českého rozhlasu (ČRo) Pardubice ve spolupráci 
s východočeskými regionálními Deníky. Potrvá do začátku června 2016, kdy vše vyvrcholí velkým finále a jeho vítězům organizátoři zajistí velkolepou show 
s hudebním programem 
v ceně 100 tisíc korun.
Každý týden se tým ČRo Pardubice spolu se zástupci regionální redakce Deníku vypraví do jednoho z přihlášených a následně vylosovaných sborů dobrovolných hasičů ve východních Čechách.
V pátek po 15. hodině si v regionech na vlnách ČRo Pardubice (Pardubice a Chrudim na 104,7 FM, Ústí nad Orlicí 98,6 FM a Svitavy 102,4 FM) poslechnete medailonek příslušného sboru dobrovolných hasičů. V sobotu najdete článek ve svém regionálním Deníku 
v Pardubickém kraji a rozhlasovou reprízu naladíte v neděli po 15. hodině.
Pro daný sbor můžete hlasovat vždy od páteční 15. hodiny, a to po celý týden až do dalšího pátku. Hlasování skončí také v 15 hodin a začne následné hlasování pro další sbor.
Podrobnosti o projektu můžete najít také na webu: www.dobraciroku.cz