Pomáhají odstranit popadané stromy, likvidují obtížný a nebezpečný hmyz, pomáhají při čerpání vody při povodních a jsou prostě tam, kde je jejich pomoc potřeba. Ke svým zásahům potřebují i kvalitní a specifické vybavení, které se nyní rozrostlo o nový lékařský batoh, svítilny a osvětlovací soupravu, polohovací pás a pevnou páteřní desku.

„Vybavení jednotce opravdu chybělo. Jeho pořízením se zkvalitní zásahy jednotky nejen v noci, kdy hasiči budou moci dobře osvětlit místo zásahu. Ale lékařské vybavení pomůže i v případě, že dojde ke zranění nebo úrazu,“ popsala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy, jejíž nadace hasičům na vybavení přispěla 30 tisíc korun.

„Naše jednotka má 20 členů a zasahuje nejen v naší obci, ale i v okolních obcích,“ upřesnila činnost jednotky sboru dobrovolných hasičů Rokytno starostka obce Petra Vrbatová.

Sbor dobrovolných hasičů Rokytno oslaví v příštím roce 140 let od svého založení. K technickému vybavení sboru patří vozidlo Avia A 30. A historii připomíná funkční Praga RN a čtyřkolová hasičská stříkačka z roku 1882, které se účastní pouze různých oslav.