Slepotice po páté

Zde se bude konat již pátý ročník této soutěže a družstva budou bojovat o putovní pohár starostky obce Slepotice. Předpověď počasí slibuje skvělé podmínky. Koupaliště je čerstvě vyčištěné a areál připravený. To vše nasvědčuje, že sobota bude ve Slepoticích patřit hasičům.

Vedou Kunětice

„Do konce ligy máme ještě pět soutěžních kol. Na čele v průběžném pořadí ligy jsou obě družstva z obce Kunětice. Družstva mužů ze Slepotic jsou na 7. a 9. místě a jistě budou chtít své průběžné pořadí změnit k lepšímu. V kategorii žen je domácí družstvo Slepotic na průběžném druhém místě,“ uvedl za organizátory Vladimír Tomášek.

Hned druhý den po závodech ve Slepoticích bude liga pokračovat v neděli v Opatovicích nad Labem. Závody začnou v deset hodin a to na zcela novém areálu za fotbalovým hřištěm. Půjde také o první ligový závod na této půdě.

Opatovice v novém

„V loňském roce družstvo místních hasiček zvítězilo a letošní výsledky je zatím řadí na průběžné 3. místo. Lze očekávat, že budou chtít v domácím prostředí zaútočit na první dva týmy Kunětic a Slepotic a tak nás čeká určitě pěkná podívaná,“ zve Tomášek.

Kacálkův memoriál

Závody začínají v 9 hodin prezencí a od 10 hodin zahájí své útoky muži, následování ženami. Po vyhlášení výsledků LPO, se uskuteční „Memoriál Jiřího Kacálka“, bývalého dlouholetého velitele opatovických hasičů. Tento závod se poběží vyřazovacím způsobem, vítěz mužů bere sud piva, na vítězné ženy čeká kýta. O putovní pohár, věnovaný rodinou, se utkají nejlepší družstva mužů a žen. Pro všechna ostatní družstva jsou připraveny malé pohárky, diplomy a ceny, jako upomínka na tento memoriál.

Oslavy pokračují

Tímto závodem zahájí místní hasiči letošní oslavy 130. výročí založení SDH Opatovice nad Labem. Pokračovat budou také ještě ve dnech 16. – 18. září a to výstavou o historii sboru, svěcením praporu, který sbor letos za přispění některých členů a sponzorů pořídil, ukázkou historické i současné techniky.
Podrobnější informace naleznete na www. opatovice-nad-labem. cz .

Za domácí se soutěže zúčastní dvě družstva žen a i poprvé snad i muži. Po celý den je zajištěno bohaté občerstvení.

„Co si přát závěrem aby patron hasičů, svatý Florián, zařídil pěkné počasí a celá akce se vydařila. Těšíme se na vás, přijďte podpořit své týmy,“ vyzývá Tomášek.