Lídři stran kandidujících v krajských volbách, jež se budou konat příští víkend, se na stavbě ve většině věcí shodli. Hlavním úkolem budoucího hejtmana bude podle nich vedle dostavby D35 a oprav dalších silnic nižších tříd, které jsou v katastrofálním stavu, také řešení výpadku daňových příjmů do krajů.


V nevšedním prostředí, v pracovních helmách stavařů a v reflexních vestách se potkali současný pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD, koalice Pro prosperující Pardubický kraj), poslanec ANO ucházející se o hejtmanský post Martin Kolovratník, dlouholetý pardubický vicehejtman Roman Línek (KDU-ČSL, lídr Koalice pro Pardubický kraj), Daniel Lebduška (Piráti), Michal Kortyš (ODS, kandidující v koalici s TOP 09), Michaela Matoušková (STAN) a Jan Foldyna za komunisty.

S letošními uchazeči na hejtmanský post se setkal také Pavel Kohout, starosta sousedních Opatovic nad Labem, které jsou největší municipalitou v kraji se statutem obce. Ten je konfrontoval s problémy starostů s fungováním státní správy a krajské samosprávy.

Deníkem moderované setkání vyústilo v neformální diskuzi lídrů o problémech našeho kraje a možnostech jejich řešení. Více informací přineseme v příštích dnech.

Kandidáti na Hejtmana Královéhradeckého kraje
Kandidáti na hejtmana mají rádi sport. Jen jim na něj nezbývá moc času