Pardubická opozice se na pondělním zasedání zastupitelstva pokusila odvolat náměstkyni primátora Helenu Dvořáčkovou (ANO). Ve své snaze však byli neúspěšní, pro odvolání hlasovalo 15 zastupitelů. Proti naopak bylo zastupitelů 17, zdrželi se pouze tři. Pět hlasů tedy opozici chybělo. Odvolání náměstkyně navrhl zastupitel Petr Klimpl z ODS.

„Dvakrát jsme se v červnu pokusili svolat mimořádné zasedání zastupitelstva, kde jsme chtěli řešit také práci náměstkyně primátora Heleny Dvořáčkové. Nebylo nám to umožněno, takže dávám návrh na odvolání paní Dvořáčkové z funkce náměstkyně," prohlásil Klimpl během projednávání zprávy o činnosti rady města v posledních měsících.

Zasedání zastupitelů se tímto hlasováním výrazně zdrželo. Musela se připravit volební urna, jelikož se hlasovalo tajně. „Volby jsou podle jednacího řádu tajné, analogicky k tomu to bude i u odvolání," řekl zastupitel Václav Snopek (KSČM).

Jenže odvolání pro pondělní večer ještě nebyl konec. O několik minut později se s návrhem odvolat zastupitele a zároveň starostu UMO1 Jaroslava Menšíka vytasil František Brendl. Opakoval se tak stejný scénář a s totožným výsledkem. Zastupitelstvo tedy bude i nadále bude fungovat ve stejném složení, jako doposud.