Během zábavného setkání poznají rodiny život zvířat na statku, děti si zasoutěží o odměny u stánků 22 neziskovek.
Velkými lákadly v programu jsou například projížďky na koních, předvedení jejich výcviku, křtění mláďat nebo ukázka psích dovedností.

Křest mláďat

Událost, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka a sdružení Apolenka – hiporehabilitace, startuje ve 14 hodin, zábava potrvá až do 18 hodin. Areál Apolenky se nachází ve Spojile.

K vidění zde budou také taneční vystoupení žáků školy Svítání, pardubických cheerleaders nebo břišních tanečnic. Zatímco budou děti dovádět na trampolíně, malovat nebo hrát poznávací soutěže, tak si mohou dospělí zpříjemnit den posezením v kavárně.
I letos dojde na křest nově narozených mláďat farmy. „Křtít budeme dva oslíky a hříbě pony. Jména vybíráme společně s jejich kmotry. Budou překvapením pro všechny," láká na akci Jolana Štěpánková, ředitelka sdružení Apolenka – hiporehabilitace.

„Hravé odpoledne na farmě je skvělou příležitostí, jak opět přiblížit veřejnosti svět neziskovek, které pomáhají potřebným. Na akci se podílí i mnoho dobrovolníků. Mám proto velkou radost, že idea dobrovolnictví se v poslední době v Pardubickém kraji velmi rozvíjí," přibližuje smysl setkání jeden z dnešních kmotrů, radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Život na statku

Patronát nad kozami organizace Amalthea převezme herec Východočeského divadla Pardubice Josef Pejchal.

„Amalthea byla podle řecké mytologie koza a první pěstounka. Odtud ta spojitost s kozami. A protože já jsem patronem Amalthey, rád podpořím tento nápad, kdy díky převzetí patronství na farmě Apolenka bude mít Amalthea možnost o sobě dále šířit povědomí. K Apolence mám navíc osobní vztah, protože tam rád chodím se svým synem krmit zvířátka," uvádí herec Josef Pejchal.

Smyslem akce je ukázat dětem život na statku se vším, co obnáší. „V dnešní době jsme poněkud odcizeni přírodě, a bohužel se to týká především těch nejmenších. Díky Hravému odpoledni uvidí děti z města na vlastní oči hospodářská zvířata a všechen přínos, který nám dávají. Ale pozor, v Apolence je vše velmi pestré, proto se mohou těšit například i na velblouda. Je krásné, že podobnou farmu máme hned v blízkosti Pardubic," těší se na setkání Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, jež je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka a ředitelkou školy Svítání.