„Převzít funkci starosty po Milanu Hromádkovi nebude jednoduché,“ sdělil nový šéf šestého městského obvodu Petr Králíček (na snímku) ze Sdružení pro Pardubice.

„Pokusím se navázat na jeho dobré kroky, kterých za patnáct let v čele obvodu udělal hodně,“ řekl Petr Králíček, jehož prý kolegové museli hodně přemlouvat, aby post šéfa svítkovské radnice přijal. „Mám velmi slušné zaměstnání. Pracuji v jedné firmě jako vedoucí zahraničního obchodu. Po dlouhém rozhodování jsem nakonec souhlasil, a to hlavně proto, že se to ukázalo být jako ideální varianta pro stávající koalici, která ve Svítkově panuje,“ vysvětlil nový starosta.

„Situace, která nastala, zkomplikovala situaci asi každému z nás a ještě více napnula vztahy napříč politickými stranami. Věřím, že se nám nyní podaří je společnými silami urovnat,“ poznamenal Petr Králíček.

VÍCE ČTĚTE TAKÉ ZDE

„Vyjednávání o novém starostovi byla dlouhá a konala se do poslední chvíle. Objevila se spousta kandidátů jak z koalice, tak i opozice. Například osoba Davida Tomíšky, který byl nakonec kandidátem opoziční ODS, pro mě byla velkým překvapením,“ přiznal kandidát SPP, jehož hlavní prioritou v nové funkci bude zachování šestého městského obvodu.

„Někteří lidé z magistrátu třeba vůbec nevědí, kde jsou Lány na Důlku nebo Opočínek,“ vyjádřil se Petr Králíček, který by měl do úřadu nastoupit pravděpodobně v příštím týdnu.

„Počítal jsem s tím, že budu na mimořádném zastupitelstvu odvolán. Co budu dělat, ještě nevím. Každopádně bych chtěl podpořit Petra Králíčka v jeho nové funkci. Je mladý a já mám dost nápadů, jak by se dalo pomoci obvodu,“ svěřil se dnes již bývalý starosta Milan Hromádko, který dál zůstal zastupitelem obvodu. „Nikdo ze zastupitelů nenavrhl, abych rezignoval na post zastupitele. Přitom demisi jsem měl připravenou, a to jak na funkci starosty, tak zastupitele,“ podotkl.

„Čekal jsem, že se na zastupitelstvu bude prát špinavé prádlo,“ řekl Milan Hromádko

Pardubice – Velmi ostře se na mimořádném zasedání zastupitelů šestého městského obvodu pustil do dnes již bývalého starosty Svítkova Milana Hromádka zastupitel za Nezávislé Václav Ráliš.

„Kroutím už páté volební období, z toho třikrát jsem byl i členem rady obvodu. Vybavuji si, jak na jedno jednání o letišti přišel Milan Hromádko napitý. A několikrát se při jednání rady stalo, že Milan Hromádko nehlasoval. Proč? Protože si dával na baru panáka,“ konstatoval před plnou popkovickou restaurací, kde se zasedání odehrálo, Václav Ráliš.

"To, co nyní řešíme, je jen špička ledovce. Pohár už přetekl a jinak než odvoláním Milana Hromádka z funkce starosty to řešit nelze,“ poznamenal Václav Ráliš. „Výpady pana Ráliše mě neurazily. Nezabýval jsem se jimi. Mluví–li někdo proti mně, má na to samozřejmě právo, ale mrzí mě, že z devadesáti procent nemluvil pravdu,“ reagoval na kritiku Milan Hromádko.

„Čekal jsem, že se tu bude prát špinavé prádlo. Dokonce jsem si myslel, že to bude ještě horší,“ dodal bývalý starosta Hromádko. „Nevím, proč to pan Ráliš najednou vytahoval a jak může svá tvrzení dokázat. Nejsem si jist, jestli to nebyly jen takové plky,“ bránil svého stranického kolegu Hromádka Petr Králíček, který ho ve funkci starosty pardubické „šestky“ vystřídal.