Na pardubickém zámku a pod Kunětickou horou to ve čtvrtek vonělo perníkově. Odehrávaly se zde již 13. Slavnosti perníku.

Perníky 100x jinak

Na pardubickém zámku se slavnosti nedaly narušit ani dešťovou přeháňkou. Na nádvoří se tak mohlo mlsat i bavit. Na to mlsání zde pochopitelně byl perník ve všech možných podobách. Zdobený více, zdobený méně a pro šikovné zde byly perníky i nezdobené, aby si každý mohl vyzkoušet svoje vlastní ruce.

Řidičák na koště

Provoněným nádvořím se také mohly prohánět děti na košťatech. Na dobré slovo jim zde své závodní koště půjčila paní čarodějnice. Kdo na něm dokázal dvakrát obletět její perníkovou chaloupku, mohl si za odměnu naloupit perníček ze střechy a u vedlejšího stánku zažádat také o řidičák na čarodějnické koště. Nebo také vyzkoušet, jak se na lopatu sedá nebo i navštívit expozice muzea.
Druhá část oslav se odehrávala přímo v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou.

Při Sousedských slavnostech tam certifikovaní výrobci a prodejci mohli nabízet regionální produkty a k tomu vyhrávala folková kapela Honzova palice.
Pokud jste na pardubickém zámku mohli poletovat na koštěti, tak v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou jste rovnou mohli hledat Opatovický poklad nebo projít naučnou stezku.