Dobrovolníci chtějí odpoledne prohledávat okolí Přelouče - zdejší lesy, chatové oblasti a podobně, na pomoc má přiletět i vrtulník.

Žádné nové informace o hledaném 17letém chlapci nepřinesla ani policie. Ta po něm pátrá od úterý 28. února. Naposledy byl viděn v pondělí 27. února okolo 23. hodiny v baru v Pražské ulici v Přelouči. Zoufale chlapce hledá i jeho rodina.

„Během posledních dní a hodin se nás sešly desítky, stovky. Pátrali jsme společně s psovody, policií, s hasiči, se soukromými  lokalizačními týmy a dobrovolníky," popsal už dříve na sociálních sítích bratr pohřešovaného chlapce.

„Objeli jsme všechny soukromé kamery, co mají lidi a firmy v okolí, abychom zjistili, jestli se někde pohyboval a v jaký čas," dodal. Zatím jedinou stopou je bunda pohřešovaného, která byla nalezena na mostě přes Labe nedaleko Přelouče, jemuž místní říkají Plyňák. 

Ilustrační foto
Tragédie na čerpací stanici v Kovářově u Seče. Zastřelil se tam člověk

Například předminulou sobotu se do pátrání zapojilo i čtrnáct záchranářů z Czech SAR týmu s technikou. Na hladinu Labe se opět vydaly čluny. „Nějaké čluny nebo lodě by se nám na vodu ještě hodily. Pokud máte  možnost, třeba dobrovolní hasiči, dejte prosím vědět," požádal před víkendovým pátráním veřejnost Lukáš. Pátrači prověřují nejen břehy Labe, ale i široké okolí, také kempy či opuštěné budovy. 

V dalších dnech pátrání pokračovalo. Zapojil se kromě jiných tým K9 - Mezinárodní organizace záchranných psů, dobrovolníci z Českého červeného kříže a dobrovolní hasiči. „Vážím si veškeré vaší podpory, nevzdáváme se naděje," poděkoval na sociálních sítích bratr hledaného chlapce. 

Pohřešovaný je 175 cm vysoký, hubené postavy a má krátké hnědé vlasy. Je oblečený celý v černém, na nohou má červené zimní kotníkové boty Nike Jordan.

Pokud máte informace, které by pomohly pohřešovaného mladíka nalézt, ozvěte se na linku 158 nebo přímo na telefon 974 562 012.