Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hoferica tvrdí, že se Charvátova vila znehodnocuje

CHRUDIM, PARDUBICE - Stará se město o vilu zesnulého historika Jiřího Charváta a jeho sestry Jarmily tak, jak by se slušelo? Jiljí Hoferica z Pardubic, syn původního dědice Rudolfa, si to nemyslí. Napsal kvůli tomu dopis starostovi Janu Čechlovskému a všem zastupitelům.

25.8.2007
SDÍLEJ:

Charvátova vila.Foto: Karel Dvořák

 

„Není třeba odborného posouzení pravdivosti mého tvrzení. Opětovně je vila se zahradou hrubě znehodnocována dlouhodobou neúdržbou. Jako účastníci obmýšlených dědiců porušujete povinnosti, nemluvě o zodpovědnosti osob veřejně činných,“ píše v otevřeném dopise Jiljí Hoferica.

Jeho otci Rudolfovi odkázal historik Charvát svůj majetek těsně před smrtí a změnil tak původní závěť, ve které jako své dědice stanovil město Chrudim, tehdy okresní muzeum a státní okresní archiv. Tyto instituce se obrátily na soud, který jim dal za pravdu. Rudolf Hoferica spáchal sebevraždu, a tak o zvrácení soudního rozhodnutí usiluje jeho syn Jiljí.

„Vila byla odborem investic staticky zajištěna, tráva se posekala. Do doby, než se ukážou veškerá dovolání k soudu od pana Hoferici bezpředmětná, nebude město v objektu provádět velké zásahy,“ odmítá nařčení ze znehodnocování Charvátovy vily první místostarosta města Petr Řezníček, který je odpovědný za investiční záležitosti.

 

25.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení