Aktuálně se mluví především o střetu zájmů trenéra A mužstva Radka Bělohlava, který je zároveň předsedou představenstva společnosti CBH2013, která provozuje hokej v Českých Budějovicích, tedy momentálně nejlepším týmu Chance ligy.

Zatím bez řešení

„Toto spojení vnímám jako fatální střet zájmů a vyzval jsem k okamžitému a transparentnímu řešení. Český hokejový prostor je velmi malý, proto je nepochopitelné a nepřijatelné, že ve vysoké manažerské pozici dvou vzájemně si konkurujících klubů stojí stejný člověk,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát (ANO), který je členem dozorčí rady klubu.

Odvolání Bělohlava ovšem u dozorčí rady neprosadil. „Opravdu nerozumím tomu, že dozorčí rada v tak závažné situaci, v jaké se klub nachází, nekoná. Dynamo zachrání jen absolutní restart v managementu, příchod nového zkušeného trenéra a zároveň osobnosti, což by mohlo opět semknout hráče, kteří budou bojovat za klub,“ sdělil radní Vít Ulrych s tím, že pokračování současného managementu a realizačního týmu je pro Koalici pro Pardubice nepřijatelné.

Podle lídra Pardubáků Františka Brendla je nesmyslné, že byl kvůli údajnému střetu zájmů odvolán bývalý obchodní manažer Dynama Ondřej Šebek a Bělohlav nikoliv. „Šebek měl být odvolán proto, že před začátkem sezony sestavil zcela nerealistický rozpočet,“ dodal Brendl.

Fanoušky naštval také návrat Dušana Salfického do pozice šéfa sportovního úseku. Právě Salfickému je totiž za vinu dávána loňská nepovedená sezona.

Marketingová změna

„Bohužel v týmu žádný restart před touto sezonou nenastal. Původní funkcionáři v klubu zůstali a jen k nim přibyli noví. Byla to jen taková marketingová úprava, zatímco Dynamo potřebuje razantní změnu,“ podotkl Brendl.

Změny v představenstvu klubu ale nebudou jednoduché, jeho součástí jsou totiž v této chvíli pouze Salfický a generální ředitel Dynama Martin Sýkora.

Politici napříč zastupitelstvem se shodují, že je potřeba sehnat strategického partnera, který hokejový klub vytáhne z potíží a bude do něj ochoten investovat. „Pro nás je neúnosné, aby město bylo vlastníkem klubu. Na tom je v zastupitelstvu shoda, jen se zatím neshodneme na cestě, jak to změnit,“ poznamenal zastupitel za Piráty Ondřej Karas.

Opozice mluví také o tom, že by klub neměli řídit politicky angažovaní lidé. „V tuhle chvíli není co prodávat. Tahle společnost je za částku, za kterou ji koupilo město, neprodejná,“ konstatoval Brendl.

Fanoušci mezitím chystají na víkendový dvojzápas se Spartou a Brnem další protesty. „Požadujeme přítomnost vedení klubu, členů dozorčí rady, zástupců majitele a realizačního týmu po sobotním zápase se Spartou pod jižní tribunou, kde očekáváme jasné odpovědi na naše otázky,“ je uvedeno na facebookovém profilu Dynamo Fans.