„Stávající provizorní zázemí hokejbalového hřiště je nevyhovující a nesplňuje podmínky stavebního zákona. Nově vybudovaný objekt poskytne odpovídající zázemí jak pro hráče a rozhodčí, tak pro diváky," uvedla mluvčí přeloučské radnice Martina Horáčková.

Nové zázemí by mělo splňovat potřeby hráčů, měly by se v něm nacházet umývárny, toalety, ošetřovna, sklad sportovních potřeb, klubovna, kancelář i místnost pro technické vybavení.
Stavba je naplánována na květen až říjen letošního roku, konat se bude za provozu sportoviště.

Hokejbal je na Přeloučsku velice oblíbeným sportem. Zimní přeloučské ligy se každoročně účastní minimálně deset týmu i z okolních obcí, na podzim loňského roku byl založen také ženský tým.

Bylo na čase

Rekonstrukci sportovního areálu hráči přivítali. „Již bylo na čase.  Hokejbal se v Přelouči hraje po dlouhá léta, muži hrají druhou nejvyšší soutěž, klub má velkou hráčskou základnu a pořádá mnoho hokejbalových akcí po celý rok.

Pořádné zázemí je zapotřebí a Jestřábi si jej opravdu zasloužili," uvedla členka ženského hokejbalového týmu HC Jestřábi „Roštěnky" Přelouč Lucie Čapková.

Lenka Štěpánková